KAYIZER elektrik kesintisi sonucu veri kaybı oluştu

Şu an siteleri yine kapanmış.
1652957994034.png

Makine acik ama yonetilemiyor galiba siteden. Sunucular cokmustu simdi sira kendilerine geldi galiba...

Ortada elektrik kesintisi falan yok büyük ihtimalle. Zamanında yetkililerine de bildirmiştim. VCenter kaynaklı bir açık.
Bkz. CVE-2022-22954
  1. NVD - CVE-2022-22954

Keşke Hostlayıcı, Keyubu kadar şeffaf olsalardı. Artık kullanmayacağım bu firmayı.

Bu arada bazı cihazlarda değil. Tüm cihazlarda veri kaybı yaşandı...

Şaka maka CVSS 3'de 9.8 CVSS 2'de 10 puanlık bir açığı bir bilişim firması olarak nasıl göz ardı ettiler hayret ediyorum. Gerçekten çok yazık...

Bazi hostingler hacklenmisti Keyubu gibi. Bunlarda hacklendi ve elektrik kesintisi yalanini kullandilar. Sunucularini BURSADGN datacenterde barindiriyorlar ve bu data centerde ups, jenarator bulunuyor. Umarim bu yalana inananlar olmamistir. Kullanici verilerini onemsemeyen bir firmanin sonu kotu olmasi gerekiyor. Kullanan varsa baska hostinglere yonelsin bana gore.

Ortada elektrik kesintisi falan yok büyük ihtimalle. Zamanında yetkililerine de bildirmiştim. VCenter kaynaklı bir açık.
Bkz. CVE-2022-22954
  1. NVD - CVE-2022-22954

Keşke Hostlayıcı, Keyubu kadar şeffaf olsalardı. Artık kullanmayacağım bu firmayı.

Ayri konusunu acar misin bu olayin? Bu CVE'yi arastiracagim merak ettim su an bayagi.

Bkz. CVE-2022-22954
  1. NVD - CVE-2022-22954

Evet hacklenen tum firmalar Vcenter acigindan dolayi gitti. Keyubu, hostlayici gibi firmalarin basina geldikten sonra akillanmalari gerekiyordu akillanmamislar. Haketmisler biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı