Kayseri'de ekran kartı değişimi için mağaza önerisi

Siz ciddi misiniz tabii ki yapılabilir lütfen yanlış bilgi vermeyin.
Ben daha önce araştırdım ve laptoplarda ekran kartı değişimi olmadığını öğrendim. Aynı model olmadığı sürece değiştirilmesi çok güçtür ve zaten emin olun laptop ekran kartları kolay bulunmaz. İnternete direkt yazdığınızda zaten karşınıza çıkıyor bazı istisnalar olmadığı sürece değişmesi güçtür veya değişemez diye.

Reballing işlemi yapılması gerekiyor sanırım. Eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız para harcamaya gerek yok. Muhtemelen 1-2 yıl sonra tekrardan sorun çıkarır. Bu yüzden yeni cihaz almaya bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir aralar böyle bir kanal vardı. Belki işinize yarayabilir.

Son düzenleme:
Ben daha önce araştırdım ve laptoplarda ekran kartı değişimi olmadığını öğrendim. Aynı model olmadığı sürece değiştirilmesi çok güçtür ve zaten emin olun laptop ekran kartları kolay bulunmaz. Bence siz yanlış biliyorsunuz.

Efendim adam yanmış diyor farklı bir modelle değiştirmiyecek aynı ekran kartıyla değiştirecek. Hatta videosunu atayım size.
Buna bakın bir de şuna bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teorik olarak aynı GPU'dan bulunabilirse değişim mümkündür. Bence siz yanlış bilgi vermeyin.

Reballing işlemi yapılması gerekiyor sanırım. Eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız para harcamaya gerek yok. Muhtemelen 1-2 yıl sonra tekrardan sorun çıkarır. Bu yüzden yeni cihaz almaya bakın.
Sizin bahsettiğiniz durum da kesin değil zaten. Benim yazdığımı okumadınız mı ? aynı ekran kartı olmadığı sürece çok zordur ve laptop ekran kartları kolay bulunmaz demişim zaten. Ve benim kast ettiğim şey yeni ve farklı bir modelin asla takılamayacağıydı.

Ben daha önce araştırdım ve laptoplarda ekran kartı değişimi olmadığını öğrendim. Aynı model olmadığı sürece değiştirilmesi çok güçtür ve zaten emin olun laptop ekran kartları kolay bulunmaz. İnternete direkt yazdığınızda zaten karşınıza çıkıyor bazı istisnalar olmadığı sürece değişmesi güçtür veya değişemez diye.

E siz bana siz yanlış biliyorsunuz dediniz.

Efendim adam yanmış diyor farklı bir modelle değiştirmiyecek aynı ekran kartıyla değiştirecek. Hatta videosunu atayım size.
Buna bakın bir de şuna bakın.

Üstte yazdığımı okuyun hocam.
E siz bana siz yanlış biliyorsunuz dediniz.
Verdiğim bilgi kısıtlı ve açılmamıştı sizin söylediğinizi ise yeni ekran kartı takmak olarak anladım. Benim eşekliğim.

@snoxyyy, senin bahsettiğin şey MXM soketli ekran kartları. Çoğu laptopta BGA denen yöntemle ekran kartı takılıyor. Yani direkt olarak anakarta lehim topları ile lehimlenmiş şekilde oluyor. Muhtemelen bu cihazda da aynıdır.

O attığım videodaki adam tamirciydi yanlış hatırlamıyorsam. Belki sana yardım edebilir @emir555.

Yeni konular

Geri
Yukarı