Kaza Kusur Oranına İtiraz Nasıl Edilir?

Ahmet54

Kilopat
Yer
Sakarya
Merhaba arkadaşlar;
2 hafta önce yeni almış olduğumuz Polo arabamıza okul servisi şerit ihlali yaparak aracımın ön sol kısmana çarptı. Fakat kaza komisyonu kaza kusur oranına %50-%50 kusur buldu. Ben bu karara nasıl itiraz edebilirim? Mahkemeye mi vermem lazım? Teşekkürler.
20180416_145616_resized.jpg

20180416_145759_resized.jpg
20180416_145641_resized.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tutanağınız sağlamsa sigorta şirketinize başvurunuz. Bildiğim kadarıyla kısa süre içinde bu işlem yapılmadığı takdirde başka şansınız kalmayacaktır.

Benim başıma gelmedi çok şükür ama bir tanıdığım bu şekilde halletmişti. O yüzden tam olarak nasıl yapacağınız hakkında bir fikrim yok. Ama sigorta şirketimiz ile görüşüp bu meseleyi halletmeniz gerektiğini biliyorum, mahkeme hakkında şu ana kadar da öyle bir şey duymadım ama bu tür konular mahkemeye kadar uzayabiliyor.

Dilekçe yazınız.

Son düzenleme:
Komisyon kararı olması nedeni ile itiraz edemiyormuşum. Herhalde avukat tutacağım. Araba sıfır ve değer kaybı var. Olay yerinin hemen önünde mobese kamerası var bu kayıtları nasıl izleyebilirim acaba.
Komisyon kararı olması nedeni ile itiraz edemiyormuşum. Herhalde avukat tutacağım. Araba sıfır ve değer kaybı var. Olay yerinin hemen önünde mobese kamerası var bu kayıtları nasıl izleyebilirim acaba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı