Kazakistan ekonomisi bizden iyi mi?

Türkiye'nin alım gücü iyi diyen olmadı? Ekonomiyi lütfen alım gücünden değerlendirmeyin.
Ekonomi iyi ise alım gücü yüksek kötü ise alım gücü düşük olur yanlışmıyım? Ben 3 ay akşama kadar Antalya sıcağında durmaksızın yürüdüğüm bi işte çalıştım. Ev, su gibi ihtiyaçlarımda ailem tarafından karşılanırken ve kazandığım paranın beş kuruşuna dokunmazken toplam kazandığım para 2500 TL Ben bu parayla gidip süper ekonomili ülkemizde en kötü dijital piyanoyu alabildim ki mesela düzgün bi pc de toplanmaz bu parayla. Bu durumu nasıl açıklayabiliyorsunuz?

Ekonomi iyi ise alım gücü yüksek kötü ise alım gücü düşük olur yanlış mıyım? Ben 3 ay akşama kadar Antalya sıcağında durmaksızın yürüdüğüm bir işte çalıştım. Ev, su gibi ihtiyaçlarımda ailem tarafından karşılanırken ve kazandığım paranın beş kuruşuna dokunmazken toplam kazandığım para 2500 TL ben bu parayla gidip süper ekonomili ülkemizde en kötü dijital piyanoyu alabildim ki mesela düzgün bir PC'de toplanmaz bu parayla. Bu durumu nasıl açıklayabiliyorsunuz?

Hindistan'da millet açlıktan sürünüyor Hindistan ekonomisi şimdi çok mu kötü alım gücümüzü düşüren vergiler ve dolar bende şu an bu ekonomik buhrandan memnun değilim ama konumuz Kazakistan ekonomisi. Kazakistan'dan ekonomik anlamda daha iyiyiz deyince bazı arkadaşlar Türkiye ekonomisine iyi dediğimi zannetmiş.🤨

Son düzenleme:
Bir post görmüştüm sosyal medyada;

'Neden Norveç değiliz' demek yerine 'iyi ki Somali değiliz' diye düşünmemiz öğretildi.
İyiyi örnek alacağımıza, kötüye bakıp kendimizi rahatlatmaya alıştırıldık.

Bu konu bu sözlerin ve yorumun ne kadar haklı olduğunu gösteriyor!

Yeni konular

Geri
Yukarı