Kazanma oranı yüksek ama Elo Hell'deyim

Felty

Hectopat
Yer
San Diego
Daha fazla  
Merhaba. LoL'de çok iyi değilim ancak şu an için yeni sezonda winrate oranım yüksek ona rağmen gelen lp gidenden az yani elo helldeyim. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

1674652565134.png

1674652575881.png

Acaba normal maçlarımın Wr'si düşük olduğundan mı bu oluyor olabilir aydınlatırsanız sevinirim.
Not: Lig demir 1 belirttiğim gibi çok iyi oynamıyorum.

Merhaba. LoL'de çok iyi değilim ancak şu an için yeni sezonda winrate oranım yüksek ona rağmen gelen lp gidenden az yani elo helldeyim. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Eki Görüntüle 1644853

Eki Görüntüle 1644854

Acaba normal maçlarımın Wr'si düşük olduğundan mı bu oluyor olabilir aydınlatırsanız sevinirim.
Not: Lig demir 1 belirttiğim gibi çok iyi oynamıyorum.

Oyun ne zaman isterse o zaman kurtulursun. Valorant'ta da aynı şekilde bu olay ben diamond iken üst üste 10 maç falan kaybedip Plat'a düşmüştüm ondan sonra 2 hafta içinde yücelik oldum. Oyun ne isterse o oluyor yani.

Yaşadığınız durum elo hell değil daha çok bulunduğunuz kümenin size en uygun olan küme olmasıdır.

Gelen LP'nin gidenden az olması elo hell anlamına gelmiyor. Olay şu ki elo hell dediğimiz şey bulunduğunuz kümede sizin gibi sıkışıp kalmış oyuncuların sürekli sizinle eşleşmesidir. Maalesef küme atlayana kadar her maçta yüksek bir farkla öne geçmeniz lazım yoksa tek çareniz hesap değiştirmek olur. Fakat kendinizi geliştirmez iseniz bu da çözüm olmayacaktır.

Örnek verecek olursam siz ilk dereceli maçlarınızda kazanarak başladınız, oyun bu sefer kaybeden oyuncuları size atmaya başlıyor ve eğer bu maçları kaybedecek olursanız sürekli size aynı tipten oyuncu atmaya başlar ve en sonunda yine kendinizi elo hell de bulursunuz.

Geri
Yukarı