Kedi alerjimi yenebilir miyim?

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar her ne kadar 7-8 yıl sonra kedi besleyecek olsam da sormak istiyorum. Kedi alerjimi yenebilir miyim? Bazı kişiler yendiklerini söyledi fakat herkes yenemezmiş. Siz ne dersiniz? Lütfen vazgeç gibi şeyler söylemeyin çünkü bir kedi beslemeden ölmek istemiyorum.

Bununla alakalı bir kitap okumuştum birkaç gün önce. Alerji her ne kadar fiziksel gibi görünse de aslında bu tip sorunlarda zihin de oldukça aktif rol oynar. Alerji denilen şey bağışıklık sistemiyle alakalı bir şeydir. Yapılan araştırmalarda bu bağışıklık sisteminin doğrudan beyinle bağlantısı olduğu tespit edilmiş.
Yani zihinsel olarak bunu başarabilirsiniz.
Bu arada bir benzetme yapmak istiyorum.
Bağışıklık sistemi, antivirüs programlarına benzer. Antivirüs programları nasıl bazen virüs olmayan şeyleri virüs olarak algılayabiliyorsa bağışıklık sistemi de böyle bir yanılgıya düşebiliyor ve bunun adı da alerji oluyor.
Yapmanız gereken şey doğru ayarları yapmak aslında :)

Küçükken benim de tüye ve toza alarjim vardı.
Astım ilacı gibi bir şey kullanıyordum hep, hala durarlar.
Ama bu alerji 1 yıl bile sürmedi, hemen geçti, sende nasıl bilmem ama başarabilirsin.

Küçükken benim de tüye ve toza alarjim vardı.
Astım ilacı gibi bir şey kullanıyordum hep, hala durarlar.
Ama bu alerji 1 yıl bile sürmedi, hemen geçti, sende nasıl bilmem ama başarabilirsin.
Benim tüye, toza, Güneş'e ve polene alerjim var. Sürekli hapşırıyorum ve burnum tıkanıyor, boğazım, gözlerim ve burnum kaşınıyor. Şuan 14. yaşıma gireceğim ve yanılmıyorsam alerjim hep vardı. İnşallah yenebilirim ben de.

Arkadaşlar her ne kadar 7-8 yıl sonra kedi besleyecek olsam da sormak istiyorum. Kedi alerjimi yenebilir miyim? Bazı kişiler yendiklerini söyledi fakat herkes yenemezmiş. Siz ne dersiniz? Lütfen vazgeç gibi şeyler söylemeyin çünkü bir kedi beslemeden ölmek istemiyorum.

hocam aynı şehirde yaşıyoruz

Yeni konular

Geri
Yukarı