Kedi dış parazit aşısı sonrası çok kaşınıyor

nelesopat

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5600
RTX 3060 12GB
16GB RAM
Arkadaşlar bugün öğle gibi yavru kedime belediye veterinerlerince dış parazit damlası damlatılarak aşı yapıldı. İlk 1 saat sorun yoktu ancak şimdi kedilerim miyavlıyor ve çok kaşınıyor normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zehirlenme ihtimalleri yüksek. Bir daha yaptırmayın dış parazit. Yaptırırsanız ensesine yaptırın ve 1 gün ayrı tutun kedileri. 3 kedim var benimde.
Ceza verdiler yazamadım dün acil yazmam lazımdı. Ceza olurda 1 saat falan verirsin.

Zehirlenme ihtimalleri yüksek. Bir daha yaptırmayın dış parazit. Yaptırırsanız ensesine yaptırın ve 1 gün ayrı tutun kedileri. 3 kedim var benimde.
Ceza verdiler yazamadım dün acil yazmam lazımdı. Ceza olurda 1 saat falan verirsin.
efendim şu ana kadar bir anormallik göremedim.zaten ilaç kurudu.

İlaç kuruyana kadar zaten ayrı tutulmaları gerekiyor. Tamamen zehir çünkü sürdükleri. Bereket birşey olmamış ama zehri almıştır kana yaladıysa. Zaten baya süre geçmiş üzerinden öyle durumlarda yoğurt yedirebilirsiniz.

O ilacı kedilerin yalayamayacağı yere, enselerine sıkılması gerekiyor. Eğer öyleyse yarına karar bi sorun kalmaması lazım
zaten enselerine sıkıldı ama anneleri ve kardeşleri birbirlerini yaladığı için ara sıra yaladılar ilaçı.

Allaha şükür birşey olmamış. Birdaha yaptırmayın onu. Yada yapıldığı zaman tüm kediler ayrı durmaları lazım 1 gün boyunca yalamasınlar diye. Veteriner 1 gün ayrı kalsınlar diyor bana da öyle dendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı