Kedi hırlıyor ve çok moralsiz

Mevlüt1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 1 hafta önce kedi aldık cinsi scottish bu tarz bir şey işte kedi sürekli hırlıyor ve çok moralsiz. Ne yapsak morali yerine gelmiyor, sürekli uyuyor. Var mı bir çözümü olan? Normal kediler iple falan bile oynarken bizim kedi garip bir şekilde hiç oynamıyor. Bilgisi olan yazsa çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1 hafta önce kedi aldık cinsi scottish bu tarz bir şey işte kedi sürekli hırlıyor ve çok moralsiz. Ne yapsak morali yerine gelmiyor, sürekli uyuyor. Var mı bir çözümü olan? Normal kediler iple falan bile oynarken bizim kedi garip bir şekilde hiç oynamıyor. Bilgisi olan yazsa çok makbule geçer.

Kac aylık?

Hırlama derken nasıl bir hırlama? Solunum durumuna da bakın. Ciddi problem olmasın. Cins kedilerde kalp ritim bozukluğu vb. hastalıklar olabiliyor. Çok geçmeden veterinere baktırın. Zaten aşılarını yaptırmak için götürmeniz şart. Yeni sahiplendiğiniz için götürdüğünüzü varsayıyorum. Karnesinin çıkarılması lazım. Bu sorumlulukları bilerek sahiplenmişsinizdir umarım. 1 haftadır normal gözükmeyen kediyi hala veterinere götürmediğinize göre sahiplenmeniz pek doğru olmamış gibi duruyor. Kedinin yavru olup olmadığını da belirtmemişsiniz.

Ve WTC hocamın dedigi gibi scottish kedilerde hastalık cok sık vardır, bizimkisi mantara, göz kaybetme aşamasına kadar gelmişti ameliyata girmişti, ondan dolayı her zaman tetikte olun bu tür icin.

1 aylık

Hırlama derken nasıl bir hırlama? Solunum durumuna da bakın. Ciddi problem olmasın. Cins kedilerde kalp ritim bozukluğu vb. hastalıklar olabiliyor. Çok geçmeden veterinere baktırın. Zaten aşılarını yaptırmak için götürmeniz şart. Yeni sahiplendiğiniz için götürdüğünüzü varsayıyorum. Karnesinin çıkarılması lazım. Bu sorumlulukları bilerek sahiplenmişsinizdir umarım. 1 haftadır normal gözükmeyen kediyi hala veterinere götürmediğinize göre sahiplenmeniz pek doğru olmamış gibi duruyor. Kedinin yavru olup olmadığını da belirtmemişsiniz.
Kedi yavru 1 aylık 2 haftadır veterinere gidiyor bilgili kedi besleyen bir abim verdi. Merak etmeyin kedi halkında bilgim var 3 tane aşısını vuruldu fakat ilk defa kedi besliyorum ve dikkatli olmaya çalışıyorum birşeyi mi ben yanlış yapıyorum diye kendimi sorguladım biraz. Veteriner bi sorunu olmadığını, depresyona girdiğini söylüyor fakat depresyondan kastını anlamadım. Karnesi de var bu arada onu da belirteyim. Cinsi erkek hırlama sorunu da mutluluktan olur diyorlar fakat bilmiyorum genede kuşkuluyum dediğim gibi ilk defa besliyorum. :)

Kedilerin sahiplendirilmesi için en az 2 aylık olmaları gerekir. 1 ay çok erken. Yani abiniz pek bilgili değilmiş. Annesinden erken ayrılmış. Depresyonda olmasının sebebi o olabilir. Hırlama ve mırıldama karıştırılabilir. Mırıldama yaparsa mutlu olduğu anlamına gelir. Severken, veya yanınızda uyurken o sesi duyabilirsiniz. Hırlama ise sağlık problemine işaret olabilir. Depresyonda olan kedi mutluluk mırıldaması yapmaz zaten. Gözlemlemeye devam edin. Daha çok küçük olduğu için alışma sürecinde olabilir. Sakin bir tonla severek yaklaşın. Alışmaya başlasın açılır.

Kedilerin sahiplendirilmesi için en az 2 aylık olmaları gerekir. 1 ay çok erken. Yani abiniz pek bilgili değilmiş. Annesinden erken ayrılmış. Depresyonda olmasının sebebi o olabilir. Hırlama ve mırıldama karıştırılabilir. Mırıldama yaparsa mutlu olduğu anlamına gelir. Severken, veya yanınızda uyurken o sesi duyabilirsiniz. Hırlama ise sağlık problemine işaret olabilir. Depresyonda olan kedi mutluluk mırıldaması yapmaz zaten. Gözlemlemeye devam edin. Daha çok küçük olduğu için alışma sürecinde olabilir. Sakin bir tonla severek yaklaşın. Alışmaya başlasın açılır.
Kişisel sebeplerden dolayı vermek zorunda kaldı haklısın bu kadar erken almamam gerekiyordu zaten çok dikkatli davranıyorum ama böyle depresyonda olması beni üzüyor açıkçası ilk geldiği gün biraz heyecanlıydı koltukların altında geziyor küçük kardeşimle oynuyordu ama artık çok sakin yemek yiyiyor uyuyor günde Sürekli böyle bende üzülüyorum böyle olunca Bilgi almak istedim yardımın için teşekkür ederim durum düzelmezse tekrar görüşürüz yazarım

Dediğim gibi daha çok küçük. Ortama alışmaya başladıkça açılır. Bol bol sevgi gösterin. Aile bireylerine ısınması lazım. Kediler zaten günün çoğu saati uyur. Geceleri daha çok aktif olurlar. Ama yavruyken bütün gün uyumaları beklenmez. Tedirginliği vardır. Sağlığına çok dikkat edin. Bir de şimdilik fazla ellemeyin. Küçük olduğu için mikrop ve bakterilere daha hassas olur. 2 ayı doldursun önce. Yediklerine de dikkat edin. Süt sakın vermeyin. Kuru mama ve haftada en fazla 2 defa konserve yaş mama verirsiniz. Başka şeylere alıştırmayın. Mümkünse kuru mamayı kaliteli seçin. Cins kediler için önemli. Tüy ve ağızda yara problemleri yaşar yoksa.

5 aydır aynı cins kedi bakıyorum şu an dizimin üzerinde uyuyor. Hayvanla bayağı zaman geçirmen lazım. Oyun oynaman ödül maması ve yaş maya gibi besinlerle zinde tutman lazım. İsmini unuttum macun tarzı bir besin de var her gün 1 santim yalatıyorum hayvan resmen iki ayak üstünde geziyor. Final olarak aşıdan hemen sonra hiç yaklaşma bir iki gün hayvan küsüyor dokununca ağlıyor. Zaman ver bunları yaptıysan emin ol dibinden ayrılmaz.

Geri
Yukarı