Kedi ısırdığı zaman kuduz olmuş muyumdur?

Daha fazla  
Arkadaşlar beni 3 ay önce kedi ısırmıştı. Tam ev kedisiydi, ben aşı yaptırmadım ama bende hiç belirti yok. Sadece soğuk algınlığı falan oluyor. Hasta oluyorum. 2-3 gün önce de hasta oldum. Boğazım ağrıyordu geçti. Burnum tıkalı. Sizce kuduz olur muyum? Korkuyorum da biraz.

Arkadaşlar beni 3 ay önce kedi ısırmıştı. Tam ev kedisiydi, ben aşı yaptırmadım ama bende hiç belirti yok. Sadece soğuk algınlığı falan oluyor. Hasta oluyorum. 2-3 gün önce de hasta oldum. Boğazım ağrıyordu geçti. Burnum tıkalı. Sizce kuduz olur muyum? Korkuyorum da biraz.
Olabilirsin, hemen doktora git ve tahlil yaptır!

Dediğiniz belirtilerin kuduzla alakası yok ama yine de aşıyı olmanızda fayda var.

1-3 ay arası kuluçka süresi zaten. Hiç bitmeyen yorgunluk, ateş, baş ağrısı gibi semptomlarınız var ise kuduz olabilirsiniz. Riske gerek yok, yine de gidin en yakın sağlık kuruluşuna.

1-3 ay arası kuluçka süresi zaten. Hiç bitmeyen yorgunluk, ateş, baş ağrısı gibi semptomlarınız var ise kuduz olabilirsiniz. Riske gerek yok, yine de gidin en yakın sağlık kuruluşuna.

Hocam ben sadece üşütmüştüm o yüzden burnum tıkalıydı. Boğazım ağrıyordu. Cevap verdiğiniz için sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dalga mı geçiyorsunuz hocam bu konular ne kadar da çok açılmaya başladı. Bir hayvan kuduz ise zaten aşırı agresif tavırlar sergiler kendisini sevdirmez hatta direkt size saldırmayı dener ayrıca bolca tükürük salgılar hatta azından bunlar akar (kuduzdaki köpük değil salya sonra köpüğe dönüyor). Yani artık öyle şeyler oluyor ki insanlar her sevdiği hayvandan "acaba kuduz muydu?" diye soruyor. Lütfen değişik korkulara kapılmayınız, gereksiz algılar ile saçma sorular sormayınız. Sonra insanlar gülüyor sadece size, bunu gerçekten bu duruma düşmeyin diye söylüyorum. Yoksa agresif bir kedi/köpek tarafından ısırılmışsındır o zaman tabii buraya konu açmayı bekleme bile direkt git. Yada hayvan bir tuhaf davranıyordur o zaman yine git ne olur olmaz diye. Bu kadar basit bir iş için foruma danışmak aşırı mantıksız... En azından git bir doktora danış aradan 3 ay geçmiş açtığın konuya bak! Google ile de mi aratmadın acaba? 🤯🤯🤯.

Yeni konular

Geri
Yukarı