Kedi ısırması kuduz olur mu?

Herkes bir şey biliyor. Bende bu gün yaşadım daha doğrusu yaşamışım. Pub'da kedi geldi bende aldım halay çektik sonra bırakırken ikimizde tökezledik o da refles olarak üstüme tutunmak istedi o sırada elime denk gelmiş ufak bir çizik olmuş. Şimdi eve gelince fark ettim sabunlu su ile yıkayıp kolonya ile temizledim.

Şimdi herkesin üstün IQ cevabı hastahaneye gitseydin konusuna gelelim. Ülkede boşa vurulmayacak kadar kuduz aşısı var. Sokak köpekleri yüzünden kuduz yeniden çıktı. Sağlık bakanlığı durduk yere o aşıyı vurmuyor, arayıp kedi tırmaladı/ısırdı derseniz kediyi 7 gün takip edin 7 gün anormal bir şey olmazsa gelin vuralım diyorlar aramadan yap diyorsanız arkadaşım gitti sadece kedi bacağına tırmanmaya çalıştı diye gitti kediyi izle gel demişler.
Senin dediğin mantık, aids olan biriyle ilişkiye gir, doktora gitme 7 gün karşı cinsi izle mantığında olmuş bence. Acil para almıyor sonuçta. Gider beklersin, ya iğneyi vururlar, yada geri gönderirler.

Şimdi herkesin üstün IQ cevabı hastahaneye gitseydin konusuna gelelim. Ülkede ve dünyada tonla kuduz aşısı var. Sokak köpekleri hep vardı, kuduz hep vardı. Aynı kadına şiddetin yüzyıllardır olması ama son 20 yılda konuşulması gibi. 10 yıl önce köpek saldırdı. Anadolu ilçesindeki hastanede aninda aşı vurdular. Yakın zamanda tetanos vuruldum dememe rağmen onu da vurdular. Tüm dolar tamamlanmadan İstanbul'a döndüm. Koskoca Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kuduz aşısı yokmuş.
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gitmem gerekti ve kalan dozları vurdum.

Gunumuzde vurulup vurulmadigini bilmiyorum ama aklı olan kişi vurur. 2023 yılında en ufak şüphede kuduz aşısı vurmamak için hiçbir sebep yok. Varsa yakında Afrika'nin köyündekilerden farkimiz kalmaz.

Şimdi herkesin üstün IQ cevabı hastahaneye gitseydin konusuna gelelim. Ülkede ve dünyada tonla kuduz aşısı var. Sokak köpekleri hep vardı, kuduz hep vardı. Aynı kadına şiddetin yüzyıllardır olması ama son 20 yılda konuşulması gibi. 10 yıl önce köpek saldırdı. Anadolu ilçesindeki hastanede aninda aşı vurdular. Yakın zamanda tetanos vuruldum dememe rağmen onu da vurdular. Tüm dolar tamamlanmadan İstanbul'a döndüm. Koskoca Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kuduz aşısı yokmuş.
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gitmem gerekti ve kalan dozları vurdum.

Gunumuzde vurulup vurulmadigini bilmiyorum ama aklı olan kişi vurur. 2023 yılında en ufak şüphede kuduz aşısı vurmamak için hiçbir sebep yok. Varsa yakında Afrika'nin köyündekilerden farkimiz kalmaz.
Hocam IQ Boost patlatarak başlıyorum hızlıca okuyun. Hastahaneler vurmaktan çekiniyor,
Senin dediğin mantık, aids olan biriyle ilişkiye gir, doktora gitme 7 gün karşı cinsi izle mantığında olmuş bence. Acil para almıyor sonuçta. Gider beklersin, ya iğneyi vururlar, yada geri gönderirler.
hastahaneler 7 gün bekleyin kedi ölürse gelin diyorlar. Sebebi ne olabilir çok mu değerli kuduz aşısı? Hayır. Beklenmedik seviyede yükseldi ve insanlar kedi ile göz göze gelince bile gittiği için aşırı azaldı. Türkiyede kaç adet kuduz aşısı var yazarsan bahse girerim aşı sayısı değil olmadığı hakkında bilgiler çıkar.

Benim annemi de kedi tırmalamıştı 1 ay önce acile gittiği gibi aşı yaptılar. Arkadaşların bahsettikleri yeni durum olabilir ama sanmıyorum 7 gün içinde kedi olurse kuduzu kapmış olmuyor muyuz zaten?

Benim annemi de kedi tırmalamıştı 1 ay önce acile gittiği gibi aşı yaptılar. Arkadaşların bahsettikleri yeni durum olabilir ama sanmıyorum 7 gün içinde kedi olurse kuduzu kapmış olmuyor muyuz zaten?
Yok. Şöyle yok kedi kuduzdan ölse bile bulşatırma dönemi son vakitleri diye biliyorum. Kuluçkası var orası çok ayrı o kedi direkt kuduz olamaz 1 ay önce bir kediden bulaşmıştır hala kuluçkadadır ya da 2 gün içinde tepki verebilir. Elim kopsa dikiş atmayı biliyorum derim takmam üstelemem ama arkadaşlar sağolsunlar ankisiyete bastılar. Doğru olanda bu biraz sonra -3 derece demeden gidip kuduz aşısı olmayı deneyeceğim Bağcılar Devlet Acili umarım dolu değildir.

Anlık olarak acilden yazıyorum belirli hastahaneler harici kuduz aşısı yokmuş. Ne sağlık ocağı ne başka bir yerde yok. Gitmem gereken hastahane 10km ötemde şu an.

Son düzenleme:
Yok. Şöyle yok kedi kuduzdan ölse bile bulşatırma dönemi son vakitleri diye biliyorum. Kuluçkası var orası çok ayrı o kedi direkt kuduz olamaz 1 ay önce bir kediden bulaşmıştır hala kuluçkadadır ya da 2 gün içinde tepki verebilir. Elim kopsa dikiş atmayı biliyorum derim takmam üstelemem ama arkadaşlar sağolsunlar ankisiyete bastılar. Doğru olanda bu biraz sonra -3 derece demeden gidip kuduz aşısı olmayı deneyeceğim Bağcılar Devlet Acili umarım dolu değildir.

Anlık olarak acilden yazıyorum belirli hastahaneler harici kuduz aşısı yokmuş. Ne sağlık ocağı ne başka bir yerde yok. Gitmem gereken hastahane 10km ötemde şu an.
Hocam kudu aşısı olmanız gerektiğini söylediler mi ?

Eğer dişi derinizi deldiyse veya çizdiyse gitmelisiniz. Aksi halde halen daha içinizde şüphe var ise gidin doktora.

Hocam kudu aşısı olmanız gerektiğini söylediler mi?

Hocam veznedeki arkadaş burada yok en yakın hastaneler bunlar bunlar dedi. Şimdi 2 problem var kedinin çizdiği yer hiç derin değil ama olay kafam iyiyken yaşandı ve 3cm önünde baş parmağımın sağında kedi çok ağır yara vermiş gibi yara var. O yaraları bazen ısırarak kendim yapıyorum ama hatırlamıyorum...

Eğer dişi derinizi deldiyse veya çizdiyse gitmelisiniz. Aksi halde halen daha içinizde şüphe var ise gidin doktora.

Hocam tırmaladı. Normalde kafaya takmam ama aynı şekilde konu açılmış, 1. çiziğin 2cm önünde kesik gibi düz yara var dediğim gibi bende yapmış olabilirim ama risk, o yarayı görüp elimi emdim bunu ayıkken yaptım yarım saat geçmedi acaba kedi mi çizdi diye düşündüm arkadaşlarım onayladı. Emdim diye süreci mi hızlandırdım dedim gereksiz karın ağrısı başladı... Eminim bir şey yok ama yarın sabah gidip aşı olağım. Umarım bir şey olmaz diyerek uğraşmamazlık yapmazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı