Kedi Nereden Bulunur?

Princess Azula

Hectopat
Yer
From Mathilda
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, bir kedi sahiplenmek istiyorum aileme durumu anlattım bul getir bizim için sakıncası yok diyorlar tek başıma nereden kedi bulabilirim? Hayvan sahiplendirme sitelerinde genellikle büyük kişilere verilir diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nadirde olsa barınaklarda oluyor. Ailenle gidip alabilirsin. Onun dışında sokaktan kedi almanı önermem. Aşıları eksiktir ve o hayvan sokağa alışmıştır artık. Evinde pek rahat edeceğini sanmam. Arkadaşım da sokaktan kedi sahiplenmişti, hayvan evi otel olarak kullanıyordu. :D

Son düzenleme:
Sokak kedisini eve hapsetme. Hem kedi için kötü olur hem de sürekli kaçmak ister. İnternette sitelerde bir sürü ilan var. Evde doğup büyüyen 2 3 aylık bir kedi hem sana alışır hem de sağlık sorunu pek yaşamazsın.
O 2-3 aylık kedilerin sahiplendirme denmesine rağmen ulaştığınız zaman ücret talep ederler cins kedi ise.

Tekir kedileri ise çoğu sokaktan alıp çekiyorlar biraz dikkatli araştırıp sahiplenmenizi öneririm.

Sokaktan sahiplenin ama yetişkin olanları değil. Şu sıralar birçok yeni doğuracak kedi veya yeni doğmuş kedi vardır. O olacak yavruların içinden 45-50 günlük olduktan sonra veya annesi bıraktıysa biraz daha küçük olabilir, onlardan sahiplenin.

İlk iş olarak da veterinere götürüp ilk parazit tedavilerini yaptırıp, aşı programına başlayın. Maddi ve manevi sorumluluğa hazırsanız, sahiplenin. Ama hazır değilseniz de hiç sahiplenmeyin. Yarı yolda bırakıp sokağa salmak hayvan için en kötüsü çünkü.

O 2-3 aylık kedilerin sahiplendirme denmesine rağmen ulaştığınız zaman ücret talep ederler cins kedi ise.

Tekir kedileri ise çoğu sokaktan alıp çekiyorlar biraz dikkatli araştırıp sahiplenmenizi öneririm.
Arayıp sorulabilir. Ben 2 kere sahiplendim. 2sinden de memnun kaldım. Çok iyi insanlardı.

2 hafta önce 1.5 aylık bir yavru buldum sokakta annesi bırakmıştı. 2 haftada yaklaşık 600 tl harcadım maddi tarafını bil öyle sahiplen. Hasta olabiliyorlar 4 gündür antibiyotik içiriyorum şırınga ile. Aşılarının tanesi 100 tl ve toplam 6 tane yapılıyor.(15 gün ara ile yapılcakmış.) Her hangi bir hastalığı olursa Veteriner muayene parası olarak en az 100 tl istiyor. Maddi durumun iyiyse evin neşesi oluyor ve seni çok rahatlatıyor tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı