Kedi sahiplenince yapılması gerekenler nelerdir?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Allah izin verirse yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum dışarıdan. Maddi imkanın fazla olmadığı için ilk etapta her şeyi yapmam mümkün değil. Mesela aşılarını falan bir sonraki ay vurdursam olur mu?

Allah izin verirse yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum dışarıdan. Maddi imkanın fazla olmadığı için ilk etapta her şeyi yapmam mümkün değil. Mesela aşılarını falan bir sonraki ay vurdursam olur mu?
Alacağınız yavru kaç aylık ve hiç aşı yapıldı mı daha önce yoksa direk sokak kedisi mi sahipleniyorsunuz?

Sokakta tonlarca kedi köpek var hocam aşı kuyruğunda beklemiyorlar ya :D. Aşılarını yaptırmak illaki faydalı olur fakat hayat memat meselesi değil.
Umarım bir gün karma aşısı yapılmadı diye FİP'e yakalanmış ağrıdan titreyen ve o titreme ile melek olan bir kedi görmezsin, görürsen bu yazdıkların gelsin aklına.

Hocam kaç haftalık bir kedi acaba ya da aylık.
Bilmiyorum ama o kadar da küçük değil. 2 ayı geçmiştir herhalde.

Alacağınız yavru kaç aylık ve hiç aşı yapıldı mı daha önce yoksa direk sokak kedisi mi sahipleniyorsunuz?
Direkt sokak kedisi. Aşısı var mı bilmiyorum.

Sahiplenince mama hariç olmazsa olmaz şey nedir onu öğrenmek istiyorum. Mesela kum almazsam tuvaletini nereye yaptırılır?

Sahiplenince mama hariç olmazsa olmaz şey nedir onu öğrenmek istiyorum. Mesela kum almazsam tuvaletini nereye yaptırılır?
Hocam yanlış anlamayın ama daha şimdiden hesap kitaba girmişsiniz belli ki durumunuz çok müsait değil. Ben olsam acele etmem yine de cevap vereyim sorunuza. Kum ve aşı da mamada olduğu gibi mecburidir, ve bir kedinin ilk sahiplenildiği zamanki aşıları hayatidir totalde günümüz şartlarında aşılara yavru da olduğunu düşünürsek bin TL bütçe ayırmanız gerekecek.

Hocam yanlış anlamayın ama daha şimdiden hesap kitaba girmişsiniz belli ki durumunuz çok müsait değil. Ben olsam acele etmem yine de cevap vereyim sorunuza. Kum ve aşı da mamada olduğu gibi mecburidir, ve bir kedinin ilk sahiplenildiği zamanki aşıları hayatidir totalde günümüz şartlarında aşılara yavru da olduğunu düşünürsek bin TL bütçe ayırmanız gerekecek.
Yani haklısınız aslında ama ilk sahiplendigimizde masraf biraz tuzlu oluyor. Ondan sonra Allah rizkimizi verir diye düşünüyorum. İlk etapta en azindan nelerden kacinabilirim diye düşünmüştüm. Kum, mama ve aşı dışında olmazsa olmaz bir şey var mı?

Geri
Yukarı