Kedi sevme terapisi

Evde ki kedi nereden parazit kapabilir? Yaptırmıyorum.

Parazit insanlardan bile bulaşabilir. Yaptığınız yanlış bir şey, eğer kediye gelen birisinden ya da yediği bir şeyden parazit bulaşırsa hastalanabilir en kötüsü ölebilir. Bu görüşten dönmenizi öneriyorum.

Hafif kırsal soğuk olmayan yerde rahat yaşar kedi böcek fare tarzı yerse.Zaten şu an çok gereksiz kedi nüfusu var 600 milyon diye duymuştum bilemiyorum tam ne kadar ama.

Birakmamissindir ki çok fazla tanıdığım var kedisi kaçan yürüyüş vs. yaparken.

Kısırlaştırma kotu bir durum değil mi?

Öncelikle bıraktım zamanında ve kaçmadı, etrafa bakıp yanıma geldi, ve kısırlaştırma kediler için çok ama çok sağlıklı bir şey. Bu görüşten acilen dönün derim, kısırlaştırılan hayvanlar normallerine kıyasla 3 4 yıl daha fazla yaşıyor ve yaşadığı sağlık sorunları azalıyor.

Öncelikle bıraktım zamanında ve kaçmadı, etrafa bakıp yanıma geldi, ve kısırlaştırma kediler için çok ama çok sağlıklı bir şey. Bu görüşten acilen dönün derim, kısırlaştırılan hayvanlar normallerine kıyasla 3 4 yıl daha fazla yaşıyor ve yaşadığı sağlık sorunları azalıyor.
Sizinki kısır mı? Bir de kısırlaştırma ücreti nedir?

Aksini düşünüyorum. Kediler sokakta yaşamakta zorluk çeken hayvanlar, evde çok daha rahat bir yaşam sürdürebiliyorlar. Köpekler dışarıda bakılmalı o ayrı konu.

Bir alsalar öyle bir bağ kurarlarki o kediyle.. Aynısını kendim yaşadım.
Hayır avlanma korunma içgüdüleri gelişmiyor. Doğal ortamda büyüyen kedi yavrusunu saklar göstermez. Sürekli avlanır yemek taşır. Şehir ortamında bunşar olmadığı için dayanıksız olup ölüyorlar.

Hafif kırsal soğuk olmayan yerde rahat yaşar kedi böcek fare tarzı yerse. Zaten şu an çok gereksiz kedi nüfusu var 600 milyon diye duymuştum bilemiyorum tam ne kadar ama.

Her ne kadar olursa olsun kedilere evde bakmak onlar için gerçekten iyi bir şey, sokaktada yaşayabilir kediler ama evdeki kadar rahat olamazlar asla.

Sizinki kısır mı? Bir de kısırlaştırma ücreti nedir?

Bizimki kısır, veterinerimizden ücretsiz almıştık kısırlaştırma ücretini ama şu anda ki fiyatlar değişmekte erkek için 890 TL dişi içinse 1300 TL idi en son.

Iki dakika seveceğim diye yok aşısı, yok yemeği, yok kılı, yok hastalığı, yok kumu, yok öldü arkasından ağla derken astarı yüzünden mantıklı karar değil. Bakana bir şey demem ama kendim bakmam ve evimde de bulundurmam.
Kediye sahiplenmenin sebebi onu 2 dakika sevmek değil, bir ömrü beraber geçirmektir. Senin gibi mantık mantık diyerek kafayı yemiş taş kalpliler anlayamaz böyle şeyleri.
Fikrimi belirttim çoğu gereksiz iletişim bile kuramıyorsun hayvanlara.
Kurabiliyorsun, sen becerememişsin.
Kedilerin evlerde beslenip doğal gelişiminin törpülenmesine karşıyım. Sonra o kedinin yavruları da gelişemiyor araba altında can veriyorlar. Bahçede bakılmalı mümkün olduğunca kendi kendine büyümeli.
Hocam ne anlatıyorsunuz ya? Ev kedisi kısırlaştırılır ve çocuğu olmaz olsa bile sahibi onlara bakar veya sahiplendirilir. Doğal gelişim falan demişsin birde sence arabadan kaçmayı, çöpten yemek yemeyi öğrenmek bu hayvanların "doğal gelişim"i mi?

Ev kedisi için sağlıklı bir şey.Neslini devam ettiremiyor.Bunun dışı kedilerin doğal habitati insanın yani değil insan için zorunlu değil faydalı da değil gidin kendi cinsiniz ile sosyallesin gereksiz şekilde hayvan vs. alacağınıza.

Hayır avlanma korunma içgüdüleri gelişmiyor. Doğal ortamda büyüyen kedi yavrusunu saklar göstermez. Sürekli avlanır yemek taşır. Şehir ortamında bunşar olmadığı için dayanıksız olup ölüyorlar.

Zaten ormanda yaşayan kedilerden bahsediyorsanız onların avlanma içgüdüleri yaşamaya yeter. Ama şehir ortamında yaşayan kediler zorlanıyor.

Her ne kadar olursa olsun kedilere evde bakmak onlar için gerçekten iyi bir şey, sokaktada yaşayabilir kediler ama evdeki kadar rahat olamazlar asla.

Bizimki kısır, veterinerimizden ücretsiz almıştık kısırlaştırma ücretini ama şu anda ki fiyatlar değişmekte erkek için 890 TL dişi içinse 1300 TL idi en son.
Pahalıymış. Garanti ömrü uzuyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı