Kedi tırmalaması için aşı vurulmalı mı?

• Konuyu başlatan Touh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
Benim kardeşimi bir kedi tırmalamıştı. Doktora gittiğimizde eğer kediyi bulursak getirmemiz gerektiğini, ona göre karar vereceklerini söylediler. Kediyi götürmüşlerdi maalesef siteden, bu yüzden tetanoz ve kuduz aşısı vurulmak zorunda kaldı ne olur ne olmaz diye.

Benim tavsiyem sen de doktoruna danış, eğer ki kediyi getirmeni isterse götür baksınlar sıkıntı var mı diye. İstemezse doktorunuz yapmanız gereken şeyi söyleyecektir.

Kediyi getirmem gerekirse getirebileceğimi sanmıyorum. Biraz hırçın bir kedi. Aşıyı da pek sevmediğimden dolayı vurulmak istemiyorum. Bir kere vuruldum gerek var mı bilmiyorum. Çok kararsız kaldım.

Kediyi getirmem gerekirse getirebileceğimi sanmıyorum. Biraz hırçın bir kedi. Aşıyı da pek sevmediğimden dolayı vurulmak istemiyorum. Bir kere vuruldum gerek var mı bilmiyorum. Çok kararsız kaldım.

Yavrularını bırakıp şurdan şuraya 3 adım gitmez, paramparça eder adamı vallahi.

Ben bir kere kendi kedime tilki saldırdığı için aşı vurulmuştum, yani vahşi doğaya yakın bir yerde yaşıyor olsan ihtimal biraz daha yüksek. Ama şehirde kuduz pek bulunmaz.

Bende öyle düşünüyorum çünkü yavrulayan bir kedi. Bir şey olsa zaten yaşamazdı. Uzun zamandır burada yaşıyor.

Arkadaşlar kapının önündeki sokak kedilerini besliyordum. Benim sevdiğim ve sürekli baktığım kedileri beslerken başka bir kedi geldi. O kedinin de 5 tane yavrusu olduğunu bildiğim için onu de besleyeyim dedim. Tam salam paketinden salamı çıkartırken elime atladı ve parmağıma tırnağını taktı. Tabii parmak kanamaya başladı. Hemen eve gidip sabunla yıkadım, kanamayı durdurdum. Ben de şimdi aşı vurulmalı mıyım? Diye düşünüyorum. Ancak şöyle bir durum var ki geçen sene Ramazan ayında yine böyle bir olay yaşanmıştı ve ben o zaman 1 tane tetanoz 3 tane kuduz aşısı vurulmuştum(sayısı yanlış olmasın). Peki şimdi yine vurulmalı mıyım?
Kesinlikle doktoruna danış bunlar ciddi konular.

Yeni konular

Geri
Yukarı