Kediler için en kaliteli kuru mama

Biwkan

Decipat
Merhaba arkadaşlar. Scottish fold cinsi 1, 5 yaşında bir erkek kediye sahibim ve yaklaşık 15 gün sonra kısırlaştırılacak. Kedimde genetik rahatsızlık olan eklem ağrıları bulunmuyor ancak çok kırılgan, en ufak şeyden hasta olan bir kedi. Bunun için kısırlaştırdıktan sonra alabileceğim en kaliteli ve sağlıklı mamayı almak istiyorum. Şu zamana kadar advance, hills, tahılsız ND marka mamaları denedim ancak internette yazdığına göre hills gibi markalar Türkiye'de popüler olmasına ve önerilmesine karşın yurt dışında market maması olarak geçiyormuş. Bana önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Royal Canin Sterilised. Aylık ya da iki ayda bir kısırlaştırılmış dişi kedim için 4 kg'lik paket olarak alıyorum. Şu ana kadar bir olumsuzluğunu görmedim. Ben de kısırlaştırmadan önce ND kullanıyordum ama kısırlaştırdıktan sonra ND tercih etmedim.

Royal Canin Sterilised. Aylık ya da iki ayda bir kısırlaştırılmış dişi kedim için 4 kg'lik paket olarak alıyorum. Şu ana kadar bir olumsuzluğunu görmedim. Ben de kısırlaştırmadan önce ND kullanıyordum ama kısırlaştırdıktan sonra ND tercih etmedim.
Tüy kalitesi ne durumda acaba? Şu an ND kullanıyoruz ve hiç dökmediği kadar tüy dökmeye başladı ve tüylerine düzenli bakım yaptığımız halde çok yıpranmış görünüyor.
Bütçenize göre değişir tabii ki durum. En iyilerle yarışabilecek bir marka ise N&D markasıdır.
Edit; Orijen, Acana güzel mamalardır fakat kedinizin tercihleri de bu durumu belirleyen kriter.
Bütçe çok önemli değil açıkçası, zaten önce hafif paketler alıp denedikten sonra en büyük paketini alıyorum.

Geri
Yukarı