Kedilerin masrafı ne kadar olur?

• Konuyu başlatan xBN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 2B
Tekir kedi önerir misiniz? Ve mama kaliteli mi ucuz mu bence kaliteli.
Ben sahiplendim. Şahsen hayvanların satın alınmasına karşıyım. Tekir iyidir güzeldir.

Ucuz mu kaliteli mi demişsiniz ne diyim :D Öğrencilikten veri kedilerim var, ben aç gezip onlara kaliteli aldım her zaman. Sizde aynısını yapabilmelisiniz.

Teşekkür ederim.

İlk BAŞTA1400 yeter mi sizce bütün masraflara yoksa yetmezmi.

Kısırlaştırmayı saymazsak yeter bence, 150TL kum, 350TL mama, hadi aşılar maşılar falan filan diyelim yeterli olur fakat bakamayacaksanız hiç almayın eziyet etmeyin, işin içine kısırlaştırmayı da katarsak kısırlaştırmak zaten 1000+

Aşı fiyatları çip fiyatlarını veterinerlere sorman gerek birisi tahmin yapar daha fazla falan çıkabilir masraf.

Tarım ve orman müdürlüğüne gidip çip taktırabilirsiniz felaket ucuz orada, 100TL falandı.

Sevdirirmi ve nereden alınmalı.

Kısaca ne masraf olur sayar mısınız her şeyini.

Sahiplenki hayvan işini paraya dökme. Zaten petshoplarda tanesi 1500 lira bile oluyor yazık günah. Hayvanları paraya dökmeyi sevmiyorum, önermiyorum. Onun dışında, 3 kglik bir kedi maması 180 TL, tuvalet için kedi kabı profesyonel istiyorsan 400-300 fiyatlar var. Normal diyorsan 200-100 arasında bulabilirsin. Kab'a koymak için kedi kumu 150 lira civarında. Tuvalet kabıyla birlikte gelmiyorsa kedi küreği 20-40 arasında değişiyor. Mama kaplarını 30-100 civarında bulabilirsin. Koltukları tırmalamasın istiyorsan tırmalama tahtası 70 lira civarında. Küçük bir oyuncak ya da lazer alsanda 50 liraya falan denk gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı