Kedim çok fazla korkuyor

batuhan_n

Decipat
Eve geleli 2-3 hafta oldu. Çok korkuyor halen. Pencerenin önünden sadece geceleri iniyor onda da beni görünce geri pencere önüne gidiyor. Yere indi diye sevmeye gidiyorum pati atıyor. Çok korkuyor. Perdeyi açtığımda tıslıyor (Pıhlamak diyoruz buna) ama sevdiğimde çok sevdiriyor. Kafamın üstünü gösteriyorum tekrar kafamı pati atıyor. Tırnakları uzun olduğu için hafif acıtıyor. Penecere önü dışında hiç bir yerde sevdirmiyor. Kaçıyor. Çünkü çok korkuyor. Ne yapmalıyız?

Eve geleli 2-3 hafta oldu. Çok korkuyor halen. Pencerenin önünden sadece geceleri iniyor onda da beni görünce geri pencere önüne gidiyor. Yere indi diye sevmeye gidiyorum pati atıyor. Çok korkuyor. Perdeyi açtığımda tıslıyor (Pıhlamak diyoruz buna) ama sevdiğimde çok sevdiriyor. Kafamın üstünü gösteriyorum tekrar kafamı pati atıyor. Tırnakları uzun olduğu için hafif acıtıyor. Penecere önü dışında hiç bir yerde sevdirmiyor. Kaçıyor. Çünkü çok korkuyor. Ne yapmalıyız?
Zamanla alışacaktır arada sırada dışarı çıkartabilirsiniz kafesinde.

Seveceği oyuncaklar ile onu kazanabilirsiniz özel mamalar ile veyahut haşlanmış et balık gibi ödül mamaları hazırlayıp kazanabilirsiniz. Elinizin ortasında olsun ve kendisi gelsin alsın şartlansın bu sayede zamanla oturur herşey.

Bir ara 5. kattan düşmüştü eve ilk geldikten 2 gün sonra.
Dışarı bakmaları iyidir kedilerin ancak eviniz üst katta ise biraz daha dikkatli olmanız iyi olur bu konuda sineklik iyi olabilir, tabi ama yok ise ek maaliyet aileniz ile mi yaşıyorsunuz bilmiyorum internette hurafeler mevcut sirkenin keskin kokusu uzaklaştırabilir peçeteye bir kaç damla damlatıp pencere altına koyabilirsiniz, yine peçeteyi top haline getirip bir çay tabağına sirke koyup batırarak balkon duvarlarına belirli aralıklarla bastırabilirsiniz işe yarayacaktır.

Geri
Yukarı