Kedim hamile mi?

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
Yaklaşık 1 ay önce kedim köydeyken kaçmıştı.(köyde 2-3 beslediğimiz köy kedisi var.) Şimdi bacaklarının arasında 2 top hissediyorum ve sanki gittikçe büyüyor. Kedinin sadece rahmi mi yoksa yavrularımı emin değilim. Tümör olmasından da endişeleniyorum. Kedim oynaktı fakat artık sürekli sevgi ve uyumak istiyor. İnce bir şekilde miyavlıyor. Yaş mama yedikten sonra kusuyordu onun için veterinere götürecektim, bu da dahil olacak. Şu an sizin fikirlerinizi almak istiyorum.

Kedi kaçmadan önce farklı şekilde miyavlama, kuyruğunu ve kalça bölgesini havaya kaldırma, kalça bölgesini yere veya diğer cisimlere alışılmamış biçimde sürtme gibi eylemlerde bulunuyor muydu? Yani kızgınlık belirtisi gösteriyor muydu? Genelde kediler çiftleşmek için kaçarlar. Ayrıca tıpkı insanlardaki gibi hamile kediler kusarlar. Veterinere götürme kararı çok isabet olmuş.

Panik yapmayın. Aşırı derecede halsizlik, yemek yememe ve yattığı yerden kalkamama gibi durumları yoksa muhtemelen hasta değildir, hastaysa bile ağır değildir. Mümkünse ateşini ölçün. Bu konuda internetten bilgi edinebilirsiniz.

Olumsuz düşünmeyin tümör gibi bir şey olsa bile erken teşhis olacaktır. Ama bence çok yüksek ihtimalle kedi hamile.

Geri
Yukarı