Kedim kasayı düşürdü

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Öncelikle merhaba değerli sosyal, günaydın.
Sabah saat 7 civarlarında kedim odada deli gibi koşmaya başladı, sandalyeyi ardından kulaklığı ardından bilgisayar kasasını yere düşürdü.
Hemen açtım, bir sorun çıkmadan açıldı sonrasında harddiskin sürücülerini görmediğini farkedip kapattım, kablo kontrolü yapıp BIOS'tan kontrol edip geri açtım.
Harddiski okumasını güç bela sağladıktan sonra, D: Diski üzerindeki çöp kutusu bozuk boşaltmak istiyor musunuz? vb. bir hata aldım.
Görseldekinin aynısı ama bende C:\ yerine D:\ yazıyordu.

download.png

Hayır seçeneğine tıkladım, çünkü harddiskimde ailemiz için önemli birçok fotoğraf var, bunların silinmesinden korktum.

Sonrasında harddiski açıp fotoğraflara erişmeye çalıştım ancak erişemedim... Kan beynime sıçradı, hemen bilgisayarı kapatıp yeniden açtım, bu sefer Windows takılı kaldı, BIOS'ta her şey normaldi, diskler okunuyordu. Tekrar uzun süre bekletince kapattım ve açtım, otomatik onarım ekranı geldi, komut istemini açıp sfc /scannow yazdım, ancak bir sorun bulunamadı.

Başlangıç onarmaya tıkladım ve biraz beklemenin ardından bilgisayar açıldı, fotoğraflara erişebildim.

Ardından hemen bu konuyu açtım...

Sizce sonradan yine bir sorun çıkarır mı? Harddisk veya herhangi parça için.
Güncelleme: Geri dönüşüm kutusunu açmaya çalıştığımda aynı hatayı verdi, geri dönüşüm kutusu açılmadı bende mecbur evete tıkladım.

Geri
Yukarı