Kedim Mamasını Kusuyor

grgrrrrrr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 aylık bir tekir kedim var. 3 Aylık civarında bu kusması başladı. Her zaman yapmıyor gün olarak bakarsak 1 en fazla 2 kere. Haftada ise 3-4 günde kusuyor. Kıl yutmasından değil çünkü kustuğu zaman kıl çıkmıyor. Öğütülmüş püre kıvamında maması çıkıyor. Onu sahiplendiğimden beri kaliteli kuru mama ile besliyorum. Mamalarda kapalı mamalar, ilk aldığım mamasını hiç beğenmemişti onda daha çok kusuyor ve mamayı bile yemiyordu. Ardından farklı bir mama aldım ve aldığım gün daha paketi açmadan saldırdı. Koyduğum yarım çanak mamayı dakikalar içinde bitirdi. 2 gün aynısı yaptı bir şey olmadı fakat 3. gün kustu. Tuvaleti normal, ikisini de yapıyor. Hareketleri normal. Yemeğini yedikten sonra yatıyor 1-2 saat uyuduktan sonra miyavlıyor, ardından kusuyor. Yemeğini yerken mamasını da çiğniyor sanırım katur kutur sesler geliyor çünkü. Bu kusma normal midir? Değilse ne yapmam lazım? Yanıtlarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı