Kedinin garip davranışları

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Dışarıda beslediğim kedi doğum yapmıştı 1 hafta önce, 5 yavru dünyaya getirdi. Yakında bir yere yer yaptım orada kaldılar. Ama bugün sabah yavrularından birini buraya getirdi, onla birlikte eski yerlerine götürdüm. Şimdi yine getirdi yavruyu. Ama anne kedi ağzını açarak dilini çıkarıyor, tıpkı köpek gibi. Neden böyle yapıyor? Yardımcı olur musunuz?

Hava sıcak olduğu için olabilir. Yavrularını da daha güvenli hissettiği yere taşır. Nereye götürmek isterse, oraya götürsün. Siz müdahale etmeyin. Kolay erişebileceği yere taze soğuk su koyun sürekli.
Susamış olabilir+yavrusunu daha güvenli yerlere taşır.
Soğuk su koydum, ne olur ne olmaz bir de süt koydum. Ama yine geldi, bu sefer yavrusunu getirmedi. Yine dilini dışarıya çıkarıyor arada.

Dışarıda beslediğim kedi doğum yapmıştı 1 hafta önce, 5 yavru dünyaya getirdi. Yakında bir yere yer yaptım orada kaldılar. Ama bugün sabah yavrularından birini buraya getirdi, onla birlikte eski yerlerine götürdüm. Şimdi yine getirdi yavruyu. Ama anne kedi ağzını açarak dilini çıkarıyor, tıpkı köpek gibi. Neden böyle yapıyor? Yardımcı olur musunuz?
Yorulmuştur benim kediyi öküz gibi oynatıyorum sonra dilini dışarıya çıkartıyor ve bayılıyor. :)

Maması bugün bitti maalesef. Tavuk gibi şeyler vermeyi düşünüyorum.
Tavuk verebilirsiniz ben mama kalmayınca pilav haşlıyorum içine ekmekle tavuk doğruyorum 1 hafta gidiyor 6 kediye
Hatta tavuk suyunada ekmek doğrayıp verebilirsiniz ya benimde canım çekti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı