Kedinin sigara içilen ortamda bulunması zararlı mıdır?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, ben evden çalışıyorum. 5-1 vardiyasında sabitim ve yoğun bir iş tempom olduğundan dolayı sigaramı odamda içiyorum. Kedim ise sürekli olarak benim odama gelip yatıyor. Bazen kucağıma, bazen yatağıma, bazen ayak ucuma. Devamlı olarak bu dumanlı ortamda durması zarar verir mi hayvana? Verirse ne kadar zararlıdır? Çarşamba günü kısırlaştıracağım zaten, kısırlaştırdıktan sonra uzun bir süre içmemeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben evden çalışıyorum. 5-1 vardiyasında sabitim ve yoğun bir iş tempom olduğundan dolayı sigaramı odamda içiyorum. Kedim ise sürekli olarak benim odama gelip yatıyor. Bazen kucağıma, bazen yatağıma, bazen ayak ucuma. Devamlı olarak bu dumanlı ortamda durması zarar verir mi hayvana? Verirse ne kadar zararlıdır? Çarşamba günü kısırlaştıracağım zaten, kısırlaştırdıktan sonra uzun bir süre içmemeyi düşünüyorum.

Tabii ki zarar verir, onların ciğerleri bizden daha narin. Çok zarar verir.

Tam şu andan itibaren odamda sigara içmeyi bırakıyorum o zaman. Hayvanı yanımdan uzaklaştırmak psikolojik olarak kötü etkileyecektir çünkü zaten yalnız yaşıyorum, ilgilenecek kimsesi kalmaz. Teşekkürler.

Direkt içmeyi bırakın, ertelemeyin. Hem cebinize hem ciğerinize hem de hayvana yazık. Sigaraya verdiğin parayla kediye ziyafet çektir haftanın bir günü. Benimki balık kokusu aldı mı yiyene kadar ciyak ciyak bağırıyor.
Aldığım maaş 4.000₺, aylık faturalarım dahil kendime ayırdığım bütçe 500₺, kızıma ayırdığım bütçe 600-700₺ yi bulabiliyor. Kendimden daha çok değer veriyorum hayvana. Şu an olası ihtimalleri öğrendikten sonra zaten bir daha dumanlı bir ortamın yakınına sokmam hayvanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı