Kediye günlük ne kadar mama verilmelidir?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar yaklaşık 1 yaşından biraz büyük, dişi ve 3.4 KG ağırlığında bir tekir kedim var. Yeni sahiplendim ve göz kararı mama verip daha da kilo almasını istemiyorum. Biraz araştırma yaptım, her yerde günlük 100 gram mamanın yeterli olduğunu söylüyorlar fakat sizin de fikirlerinizi almak istedim. Bu kediyi hem aç kalmayacak hem de kilo almayacak şekilde beslemek istiyorum. Şu an sadece kuru mama ile besleniyor. Sizce günlük kaç gram kuru mama vermeliyim?

Benim de dişi kedim var. Kedinize göre değişir ancak benim kedim mama kabından yeterli miktarda yiyor. Kilo da almıyor. Mama kabının sınırına kadar dolduruyorum.

Benimki obez sabah 1 kahve fincanı akşam 1 kahve fincanı veriyoruz. Siz de başta hata yapmayın 3.4 kilo olmuş az verin. Biraz başınızın etini yer acıkınca ancak onun iyiliği için.

Mama kabında baya var ama ne kadar yiyeceğini biliyor benimki. Aşırı kilo da almadı hiç. Ama sizinki çok yiyorsa bence en doğrusu bir veterinere danışmak, en iyisini onlar bilir.
Önüne yem torbasını bıraksam muhtemelen torbayı bile yer. Biraz fazla yiyor, aza alıştırmak istiyorum.

Geri
Yukarı