Kediye sürekli yaş mama vermek zararlı mı?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Dışarıda çok ufak olmasa da yavru olduğunu düşündüğüm küçük bir kedi var. Marketten linkte attığım ürünü veriyorum her gün kıyamıyorum. Yarısını falan yiyor genelde kalanını da bırakıyor. Zararı var mıdır acaba? Zararlıysa hangi mamayı onerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuru mama yemiyorlar sonra. Benim kedi kurban eti bi' de yaş mama yiyor tek.
Orta yollu bir mama önerir misiniz? Yavru kedi için.

Kuru ve yaş mama dengeli verilmelidir. Sadece yaş mama ile beslenmesi tavsiye edilmiyor. Kuru mama yiyebilecek kadar büyüdüyse, yaş mama çok az verilmeli ve kuru mama ile beslenmeli.
Yani ben kuru mama yiyebilecek kadar büyüyüp buyumedigini nasıl tespit edebilirim ki? Hiç anlamam. Mama olarak ne önerirsiniz orta yollu?

@Nieagerams Biraz kuru mama verin. Dişleri yerindeyse ve çenesi kuvvetlendiyse kıtır kıtır yer mamaları. Temizmama'dan alabilirsiniz istediğinizi. Fiyatı uygundur ve güvenilir olduğunu düşünüyorum. Benim kedim mama seçtiği için mecburen Proplan alıyorum ama önceki kedilerim Temizmama'dan aldıklarımı güzelce yerdi.

Dışarıda çok ufak olmasa da yavru olduğunu düşündüğüm küçük bir kedi var. Marketten linkte attığım ürünü veriyorum her gün kıyamıyorum. Yarısını falan yiyor genelde kalanını da bırakıyor. Zararı var mıdır acaba? Zararlıysa hangi mamayı onerirsiniz?

Evet zararı var. Yaş mama diş taşı yapar ve eğer temizlenmezse ciddi bir acı verir kedi o zaman bırakın mama yemeyi su bile içemez. Yaş mama ayda 4 defayı geçmemeli. Düzenli beslemek için mama önerisi istiyorsanız bütçe belirtin.

Geri
Yukarı