Keenetic DSL N300 alınır mı?

onurko93

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Keenetic omni DSL N300 almayı düşünüyorum fakat birkaç sorum olacak;

1. 75Mbit hız almaktayım Wi-Fi ile kaç Mbit alırım, ona göre 5GHz'lik Wi-Fi almayı düşünüyorum.

2. Şu anda Airties 5650 antensiz olan modelini kullanıyorum Wi-Fi gücü ulaşım gücü olarak evde kör noktalar var oralarda iyileşme olur mu? Ev 130 m2.

3. Eğer N300 Wi-Fi'de 50Mbit ve altı veriyorsa 300TL civarında tavsiye edeceğiniz 5GHz Wi-Fi gücü olan modem öneriniz nedir?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-) Extra DSL alman daha iyi olur tabii. Ben 70 MBit için 60 MBit alıyorum. 120 metrekare evin her yerinde full diş çekiyor.

2-) Ben de aynı modemi kullanıyordum. 2 metre ötede çekmiyordu.

3-) Keenetic Extra DSL. Al ömürlük olsun.

Bu arada modemi kullanıyorum. Başka sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Artıları:
+ Elle SNR değeri ayarlanabiliyor.

+ Ping düşürme ayarları var.

+ Mükemmel ve sürekli güncellenen modem arayüzü.

+ İki tane 5 dbi anten ve güzel, stabil Wi-Fi performansı. 120 metrekare evdeyim. Evin her yerinde full çekiyor.

+ WPA3 desteği.

+ Uygun fiyatı.

+ Modeme USB takarak torrent veya dosya indirebiliyorsun ve bu dosyaları paylaşabiliyorsun.

+ Modem üstünden misafir ağı oluşturabiliyorsun.

+ Modem üzerinden DNS ayarlayabiliyorsun. Örneğin AdGuard DNS ayarladım ben hiç reklam görmüyorum.

+ Hiç kopma olmadı daha.

+ Kurulumu aşırı basit. Modem arayüzünü giriyorsun 1 dakika içinde kurulum yapıyorsun.

+3 + 1 yıl garantisi var.

+ KeenDNS ile uzaktan modeme erişebiliyorsun.

+ Duvara asılabiliyor ve çok yakışıklı.

Eksileri:
- Kapatma tuşu yok.

1-) Extra DSL alman daha iyi olur tabii. Ben 70 MBit için 60 MBit alıyorum. 120 metrekare evin her yerinde full diş çekiyor.

2-) Ben de aynı modemi kullanıyordum. 2 metre ötede çekmiyordu.

3-) Keenetic Extra DSL. Al ömürlük olsun.

Bu arada modemi kullanıyorum. Başka sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Artıları:
+ Elle SNR değeri ayarlanabiliyor.

+ Ping düşürme ayarları var.

+ Mükemmel ve sürekli güncellenen modem arayüzü.

+ İki tane 5 dbi anten ve güzel, stabil Wi-Fi performansı. 120 metrekare evdeyim. Evin her yerinde full çekiyor.

+ WPA3 desteği.

+ Uygun fiyatı.

+ Modeme USB takarak torrent veya dosya indirebiliyorsun ve bu dosyaları paylaşabiliyorsun.

+ Modem üstünden misafir ağı oluşturabiliyorsun.

+ Modem üzerinden DNS ayarlayabiliyorsun. Örneğin AdGuard DNS ayarladım ben hiç reklam görmüyorum.

+ Hiç kopma olmadı daha.

+ Kurulumu aşırı basit. Modem arayüzünü giriyorsun 1 dakika içinde kurulum yapıyorsun.

+3 + 1 yıl garantisi var.

+ KeenDNS ile uzaktan modeme erişebiliyorsun.

+ Duvara asılabiliyor ve çok yakışıklı.

Eksileri:
- Kapatma tuşu yok.
Keenetic Extra DSL kullanıyorum modem ayarlarını söyler misin zamanın boş olunca sana zahmet.
Günde 2 3 defa kopma yaşıyorum. SNR Margin en düşük (4) kullanmaktayım.
ISS: Turk Net

1. 75 Mbit'in tam gücünü almak istiyorsanız 5 GHz'lik bir Wi-Fi almanızı öneriyorum.
  2. Eviniz büyükse bu modele bakmanızı öneririm. Ek olarak 5 GHz destekliyor.
  3. 100 Mbit'e kadar destekliyor.
Eviniz fazla büyükse ya da çok fazla duvar var ise iki ayrı Keenetic modem'i Mesh ile birlikte Wi-Fi alanını tek bir ağ üzerinde toplayabilirsiniz. Bunun dışında Keenetic modemlerin incelemelerini Technopat'ın YouTube sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Keenetic Extra DSL kullanıyorum modem ayarlarını söyler misin zamanın boş olunca sana zahmet.
Günde 2 3 defa kopma yaşıyorum. SNR Margin en düşük (4) kullanmaktayım.
ISS: Turk Net
Sorun sanırsam eviniz ile alakalı çok fazla duvar var ise normal bir durum. Ek olarak bir Keenetic modem daha alıp Mesh yaparsanız sorun çözünür.

O modem bence fazla pahalı.
D301 (v2) kullanıyorum çooooooooooook hızlı.
D301 (v2) kullanıyorum çooooooooooook hızlı.

Herkese teşekkürler. Şu an kullanmakta olduğum modemi ve routerı ikinci elde satacağımı bilsem Extra DSL alırım tabii ama fiyat fazla geliyor maalesef kararsızım.

Şu an 75Mbit hızda N300 kullanan var ise Wi-Fi gücünü merak etmekteyim. Maksimum 40Mbit mi veriyor yoksa daha fazla veriyor mu?

@onurko93 bulunduğun yerin sinyal kirliğine de bağlı ama 60 MBit alabiliyorum ben. Omni DSL kullanıyorum.

1609166783614.png

N300 kullanıyorum, öneririm. Şu ana kadar modem kaynaklı hiçbir sorun yaşamadım. Yazılım olarak da çok iyi bir model. Özellikle fiyatına göre.

Bütçe varsa Extra DSL daha iyi olur elbette.

Yeni konular

Geri
Yukarı