Keenetic Extra DSL 5GHz'den 2.4 GHz'e düşüyor

Fatieh

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şuanda Keenetic Extra DSL AC1200 kullanıyorum ve gayet memnunum. Fakat beni tilt eden bir nokta var.

2.4 GHz ile 5 GHz aynı SSID ile yayın yapıyor. Modemin yakınındayken 5 GHz'de oluyor sonra modeme uzak olmayan odama geçtiğimde 5 GHz sinyali 3 dişten 2 ye düştüğü anda 2.4 GHz bandına geçiyor. Ve 2.4 GHz gürültülü bir frekans olduğundan hızda ciddi düşmeler yaşanabiliyor. Ve 5 GHz 2 dişte 2.4 GHz'den kesinlikle çok daha iyi verim sağlıyor. İkisinin SSID'sini ayırmak benim için sıkıntı değil fakat ev halkı onunla uğraşamam diyor (ikisi arasında elle geçişten bahsediyorum.).

5 GHz'in verimi tamamen düşene kadar 2.4 GHz'e geçmesini istemiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir cihaza sadece 5 GHz kullansın diye ayar yapabiliyor muyum acaba?
Yapılıyor diye hatırlıyorum. Otelde 5 GHz varken ben öyle kullanıyordum ama evde 5 GHz olmadığından tam net bir şey diyemiyorum. Bağlandıktan sonra yandaki küçük oktaki ayarlarda olması lazım.

Yapılıyor diye hatırlıyorum. Otelde 5 GHz varken ben öyle kullanıyordum ama evde 5 GHz olmadığından tam net bir şey diyemiyorum. Bağlandıktan sonra yandaki küçük oktaki ayarlarda olması lazım.
Tam olarak anlayamadım. Oteldeki Wifi'ın 5 GHz SSID'si ayrı mıydı?

Yeni konular

Geri
Yukarı