Keenetic extra DSL vs Keenetic viva

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Merhaba arkadşlar, size keenetic markasıyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Keenetic extra DSL mi almalıyım yoksa keenetic viva modelini mi almalıyım yazarsanız çok sevinirim ve yanına eski Türk Telekom'un da verdiği VMG3312-B10B hem modem, hem router özelliği olan bu cihazı kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadşlar, size keenetic markasıyla ilgili bir şey sormak istiyorum. Keenetic extra DSL mi almalıyım yoksa keenetic viva modelini mi almalıyım yazarsanız çok sevinirim ve yanına eski Türk Telekom'un da verdiği VMG3312-B10B hem modem, hem router özelliği olan bu cihazı kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim?
Siz alacağınız cihazı modem olarak mı router olarak mı kullanacaksınız?
Çünkü birisi elma birisi armut diyebiliriz.

Keenetic Viva sadece router.
Keenetic Extra DSL hem router hem DSL modem.

Keenetic extra DSL olan model xDSL bağlantıyı destekler. Diğeri viva olan sadece router yani ADSL ya da VDSL internet bağlantısı için direk kullanamazsın. Keenetic viva mevcut olan modemin yerine geçemez ama birlikte kullanılabilir.

Modem ihtiyacın varsa Keenetic extra DSL olanı almalısın.

Siz alacağınız cihazı modem olarak mı router olarak mı kullanacaksınız?
Çünkü birisi elma birisi armut diyebiliriz.

Keenetic viva sadece router.
Keenetic extra DSL hem router hem DSL modem.

Öncelikle hız konusunda modem daha fazla hız sağlıyorsa tabii ki modem ancak dediğim gibi Türk Telekom'un verdiği yeterli ise router u alabilirim.

Öncelikle hız konusunda modem daha fazla hız sağlıyorsa tabii ki modem ancak dediğim gibi Türk Telekom'un verdiği yeterli ise router u alabilirim.

Mevcut internet bağlantı hızın nedir? Hız testi yaptığın da aldığın maksimum hız nedir? Modeme üzerinden kablolu ya da kablosuz nasıl bağlanıyorsun?

Bende Keenetic Extra DSL var kurarken bir tık uğraştırmıştı ama müşteri hizmetlerini aradığımda çözdük yardımcı oldular. Router, Adaptör, Tekrarlayıcı ve Access Point olarak kullanabiliyorsun. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bir sorun çıkmadı henüz.
yanına eski Türk Telekom'un da verdiği VMG3312-B10B hem modem, hem router özelliği olan bu cihazı kullanabilir miyim veya nasıl kullanabilirim?
Farklı marka olduğu için kullanamazsın diye biliyorum.

Son düzenleme:
Bende Keenetic Extra DSL var kurarken bir tık uğraştırmıştı ama müşteri hizmetlerini aradığımda çözdük yardımcı oldular. Router, Adaptör, Tekrarlayıcı ve Access Point olarak kullanabiliyorsun. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bir sorun çıkmadı henüz.

Farklı marka olduğu için kullanamazsın.
Olur diye biliyorum.

Öncelikle arakadaşlar elimdeki modemin hız testi sonuçlar 33 download 5, 70-5, 80 arası upload Modem'e Wi-Fi ile bağlanıyorum evim yaklaşık 135 M.2 evimizin neredeyse her yerine kesintisiz alıyorum ancak en uç odada değerler az da olsa düşmekte laptopumda 802.11'a b g n C özellikli Intel 7265 Wi-Fi kartı var telefonlar konusunda da minimum iPhone 6 var internet modem yüzünden herhalde gün içerisinde gidip gelmekte ancak internet hızımız TurkNet'e geçtiğimiz için bu seviyelere yükseldi başka bir eve taşınacağımızdan 10 senelik bina duvarları kalın olur o yüzden dediğiniz xDSL modem eğer iyiyse sıkıntı çıkarmaz ise almak isterim ancak biraz daha bekleyeceğim malum eve taşınmak için tadilat gerekiyor ancak yorum ve önerileriniz için teşekkürler ben eğer bu keenetic XDSL'i alırsam bu elimdeki modemi router özellkli modemi router olarak kullanabilir miyim kullanmak için ne yapmam gerekir bana izah ederseniz çok memnun olurum çok teşekkürler.

Geri
Yukarı