Keenetic ile üst kata interneti nasıl dağıtabilirim?

RmzDayi

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

Keenetic Extra DSL kullanıyorum yeni aldım, üründen çok memnumum. Fakat üst kat için çekim gücü pek yeterli gelmiyor. TV için özellikle ( TV'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ) telefon ile de hız düşüyor vs.
Sormak istediğim;

1-Hangi Keenetic ürününü alıp Extra DSL'den interneti kablosuz alıp TV'ye kablolu ve üst katta laptop ve telefona kablosuz interneti dağıtabilirim? Yoksa sadece mesh yapıp kablosuz alıp yine kablosuz mu dağıtabilirim?
2-Keenetic Air, Keenetic Extra işimi görür mü? Farkları nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de aynı işi yapar yani 1. de istediğinizi ama ekstranın USB vs gibi esktra özellikleri var bence keenetic ekstra yı alın. Ethernet portları var TV'ye oradan çekersiniz diğerlerine zaten kablosuz bağlayacaksınız.

İkisi de aynı işi yapar yani 1. de istediğinizi ama ekstranın USB vs gibi esktra özellikleri var bence keenetic ekstra yı alın. Ethernet portları var TV'ye oradan çekersiniz diğerlerine zaten kablosuz bağlayacaksınız.

Yani mesh bağlantı yapıp interneti kablo ile tv ye aktarabilirim demi ? Aslında öğrenmek istediğim bu :) Yani mesh yapılınca kablosuz bağlantıyı sadece kablosuz mu dağıtabiliyorum
Yada söyle sorayım. Ali Güngör beyin incelemesini izledim. B modunda çalıştırıp kablolu olarak aktarabilirsiniz diyor orada ama ben aynı zamanda kablosuz da kullanmak istiyorum.

Ethernet portlar bir taraftan kablolu dağıtma görevinde bulunurken kablosuz Wi-Fi çalışmaya devam eder. Bunun için sadece genişletici olması bile yeterlidir, mesh sistemini çok anlamadım ama gruplaşma anlamında farklı bir teknoloji galiba. Onu şimdilik bilmiyorum ama dediğim gibi sade bir genişletici bile senin istediğin yapıyor zaten ben öyle kullanıyorum PC'ye kablolu alıyorum genişleticiden ama telefonlara kablosuz veriyor ya da TV'ye.

Ethernet portlar bir taraftan kablolu dağıtma görevinde bulunurken kablosuz Wi-Fi çalışmaya devam eder. Bunun için sadece genişletici olması bile yeterlidir, mesh sistemini çok anlamadım ama gruplaşma anlamında farklı bir teknoloji galiba. Onu şimdilik bilmiyorum ama dediğim gibi sade bir genişletici bile senin istediğin yapıyor zaten ben öyle kullanıyorum PC'ye kablolu alıyorum genişleticiden ama telefonlara kablosuz veriyor ya da TV'ye.
Teşekkür ederim, keenetic seçme amacım uzaktan kontrol etme kolaylığı sağlaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı