Keenetic markalı cihazlar gerçekten kaliteli mi, yoksa abartılıyor mu?

161553

Hectopat
Makaleler
1
Bu konuda ikilemde kaldım. İnternetteki ve forumdaki yorumlara baktığımda Keenetic çok öneriliyor. Aslında TP-Link gibi ev tipi ağ cihazlarında kendini kanıtlamış markalara güveniyorum ama Keenetic tavsiyeleri de az değil. Sizce teknoloji editörlerinin şişirdiği bir marka mı, yoksa gerçekten teknik özelliklerini hakkıyla yerine getiriyor mu?

Yaklaşık bir hafta önce Keenetic markalı bir modem aldım. Arayüzü temiz, kaliteli ve anlaşılabilir. Şuan için bir sorun yaşamadım. 2.4 ghz'de 45 mbps'e kadar hız alabildim. 5 ghzde ağımın maksimum hızı olan 70 mbpsyi alabiliyorum. Ping 20 ms ve jitter ise 1 ms çıkıyor. Hatta wifi üzerinden Geforce Now kullanırken gram sıkıntı yaşamadım sayesinde. Kendi kullanımım açısından çok beğendiğimi gönül rahatlığıyla belirtebilirim.

Yaklaşık bir hafta önce Keenetic markalı bir modem aldım. Arayüzü temiz, kaliteli ve anlaşılabilir. Şuan için bir sorun yaşamadım. 2.4 ghz'de 45 mbps'e kadar hız alabildim. 5 ghzde ağımın maksimum hızı olan 70 mbpsyi alabiliyorum. Ping 20 ms ve jitter ise 1 ms çıkıyor. Hatta wifi üzerinden Geforce Now kullanırken gram sıkıntı yaşamadım sayesinde. Kendi kullanımım açısından çok beğendiğimi gönül rahatlığıyla belirtebilirim.
5650 ile 2.4GHz'de full 100Mbit alabiliyorum.

Hocam bu dediğiniz ile ilgili hız testinin bir videosunu isteyeceğim sizden. Çünkü 2.4 GHz ile 100 Mbps 5 senedir hiç duymadım.

Hiç gerek yok doğru söylüyorum, bu dediğim yıllar önce TTNET'in ayda bir gün 100Mbps verdiği tarifelerden birini kullanırken deneyimledim. Şu anda TurkNet kullanıyorum 35Mbps ve bunda ayda bir gün 100Mbps gibi bir kampanya yok. %100 doğru bilgi garanti verebilirim isteyen denesin. Hem ZyXEL VMG3312B-10B hem de AirTies 5650V3 2.4GHz'de 100Mbps hız veriyor. 12MB ile download yapabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı