Keenetic modem Superonline internet bağlantısı gelmiyor

kralmsx

Kilopat
Merhaba,

Bugün Turkcell Superonline'a geçiş yaptım (Fiber 1000 Mbps). Önceden Netspeed kullanırken Keenetic Viva ile kullanıyordum ve DNS + VPN çok tatmin ediyordu.

Bugün Turkcell'in verdiği modemdeki bilgileri kullanarak (PPPoE kullanıcı adı ve şifre) GPON+Keenetic şeklinde bağladım fakat cihaz internet almadı.

Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim, herkese iyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline kendi altyapısında kendi modemini zorunlu tutuyor. Bu konuda resmi bir yöntem yok maalesef.

Merhaba,

Bugün Turkcell Superonline'a geçiş yaptım (Fiber 1000 Mbps). Önceden Netspeed kullanırken Keenetic Viva ile kullanıyordum ve DNS + VPN çok tatmin ediyordu.

Bugün Turkcell'in verdiği modemdeki bilgileri kullanarak (PPPoE kullanıcı adı ve şifre) GPON+Keenetic şeklinde bağladım fakat cihaz internet almadı.

Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim, herkese iyi Sosyaller.

Vlan ayarları ve Mac klonda yaptıysanız bağlanabilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum.

Mac klon yaptım, fakat Vlan ayarlarıyla oynamadım. Nasıl yapılıyor acaba?

Size verdikleri modemin arayüz ayarlarındaki VLAN değerleri ile aynı yapmak gerekiyor. Genelde 35 değerine sahip oluyor VLAN değeri. Geçiş yaptığınız modeminde internet ayarlarının kurulum menüsünde VLAN ayarları olması gerekiyor. Eğer ki bu ayar yoksa FTTH için kuruluma uygun olmayan bir router'a geçmişsinizdir. Kneetic modemlerin örnek arayüzünden bir görsel attım. Aynı buradaki gibi olması gerekiyor.

1660631946589.png

Yeni konular

Geri
Yukarı