Kekemelik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Neşeli Enginar

Kilopat
Katılım
31 Ağustos 2014
Mesajlar
3.298
Makaleler
23
Çözümler
5
Yer
Gurbet
Cami kenarına bırakılan yasak doğmuş bebek gibi tek cümlelik konular açmayın kardeşim.

Ne demek, ne düşünüyoruz?

Neyi merak ediyorsun, neden spesifik olamıyorsun?

Bi kizginliginizin sebebi nedir acaba? :)
Biri merak etmis soru sormus, belki konuyu acan arkadas kekeme ve söylemek istemiyor ama düsüncelerimizi ögrenmek istiyor ya da belki kekemeleri toplumla kaynastirma gibi bir misyon üstlenmis. Neden nasirina basilmis biri gibi tepki verdiniz anlamadim.

Sevgiler :)
 

LeViAcKeRMaN

Hectopat
Katılım
16 Aralık 2017
Mesajlar
3.202
Çözümler
11
Yer
KaPTaN LeVi
Küçükken herkes kekeme olabiliyor. Ama zamanla geçiyor. 21 yydayız. Biraz kendini zorlayabilirsin yada yardım alabilirsin.;)

Benim tavsiyem kendini sokağa at. Tanıdığın ve tanımadığın herkesle konuş. Erkeksin sonuçta kim ne diyebilir. Tüh tüh tüh kızı gördün mü herkesle konuşuyor diye bir damga yemezsin.
 
KS
KS
M

Myusuf42a

Hectopat
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
143
Arkadaşlar konuyu açmamın sebebi bir arkadaşımın kekeme olması. Çocuk resmen benim yanıma gelip "Artık yaşamak istemiyorum." dedi. Yani ben kekeme değilim. Ancak arkadaşım adına çok üzülüyorum. Burada da böyle bir konu açmak istedim. Ona yardım etmek istiyorum. Sizce ona nasıl bir yardımım dokunabilir? Ben kekeme olmasam bile onu çok iyi anlayabiliyorum. :)
 

Sercan1096

Kilopat
Katılım
21 Mayıs 2016
Mesajlar
5.102
Makaleler
2
Çözümler
25
Yer
izmir
Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Mesela; hep mi böyleydi, sonradan mı oldu. Her zaman mı kekeme? Yoksa bazen mi oluyor. Çeşitli şekillerde ve çeşitli sebeplerden kaynaklanabilen bir şey bu ve genelde de tedavi edilebilen bir durum. Profesyonel bir yardım alması en doğru seçenek. Bununla birlikte kendisinin de gayret göstermesi gerekiyor.
 

xOzy

Hectopat
Katılım
27 Şubat 2018
Mesajlar
111
Öncelikle iyi forumlar.

Kekeme bir insanla dalga geçmek +5 yaş bir iş herhalde. Düzelmiyecek bir şey değil bence kekemelik , sokağımızdaki bir küçük kardeşimizin dışarı çıkmadan önce bir soru sorduğumuzda baya kekelerken şuanda aktif şekilde sokakta top oynuyorken arkadaşlarıyla kekemelik sorununun %50-60 oranında düzeldiğini farkettim. Belki saçma olacak ama bence bol bol kitap okuyarak ve konuşma yaparak kekemelik giderilebilir.
 
KS
KS
M

Myusuf42a

Hectopat
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
143
Cevaplarınız için teşekkürler. Diksiyon veya rehabilitasyon merkezlerine gitmek sizce onun için fayda gösterir mi? Maddi durumları çok iyi değil. Profesyonel yerlerde seans başı 300 TL falan istiyorlar.
 
Yukarı