Kelebek bıçak taşımak suç mu?

Knk ben diceğimi diyeyim dışarda yakalatma yeter hele ki bir polis veya zabıta yanında onun dışında birsey soracam kendini kim veya neye karşı koruyorsunda yanında kelebek tasıyorsun onu anlamadım?
Bizim evin civarlarda bir park var. Orada ne zaman baksam böyle bir grup olarak oturmuş adamlar oluyor. Hiç düzgün tipler değiller. Sıkıntılı tipler anlayacağın, öncelikle onlardan. Onun dışında belanın nereden geleceğini bilemezsin sonuçta. Kelebek taşımadım alsam mı diye düşünüyordum, vazgeçtim.

Bizim evin civarlarda bir park var. Orada ne zaman baksam böyle bir grup olarak oturmuş adamlar oluyor. Hiç düzgün tipler değiller. Sıkıntılı tipler anlayacağın, öncelikle onlardan. Onun dışında belanın nereden geleceğini bilemezsin sonuçta. Kelebek taşımadım alsam mı diye düşünüyordum, vazgeçtim.
İyi yapmıssın, dedigim gibi dövüs sporları kendini koruman için daha etkili olabilir neyse hocam size iyi akşamlar

Biber gazı bıçaktan daha az riskli ve daha etkili. Kavga anında bıçakla yanlışlıkla cinayet işleyebilme riskiniz var çünkü o an her şey hızlı gelişiyor. Yapmam deseniz bile insan vücudu refleksle her şeyi yapabilir.

Mesela üç kişi üzerime saldırdı. Arama mesafe koyarak, kaça kaça gaz sıktım. Hepsi acıya dayanamayıp kendini yere bıraktı ve tertemiz çözüldü. Üzerinize gelmeye devam ederse, tamamen etkisiz hale getirmek için güçsüzseniz hassas noktalara, kuvvetiniz yerindeyse çeneye çalışabilirsiniz. Kaliteli biber gazı ise %90 yere kapaklanıyorlar.

@Ahmet40218 ne alkol alıyorum ne abuk subuk işler yapıyorum dostum. Eve giderken geçtiğim yerde gruplar halinde birileri oturuyor. Yarın bir gün belki onlardan belki başkalarından bana karşı herhangi bir şey olabilir. Bana saldırmalarının nedeni de benim çok önemli biri olmam değil, o an da tek başıma olmam (yani onların gözünde savunmasız) ve kendilerinin keyifleri olabilir. Hangi kafayla benim kendi keyfime göre ya da sırf havalı olmak için kızlara artistik hareketler yapacak biri olarak düşündün bilemiyorum. Maksadım öyle artist biri olmak değil kendimi bir nebze de olsa savunma düşüncesiydi ki buradaki abilerimden aldığım akılla da bu fikirden de vazgeçtim.

Televizyonlarda görüyoruz birisi bir kadını taciz ediyor veya öldürüyor. Bu kadının senin annen olduğunu düşünsene ya da böyle bir olayın senin başına geldiğini. Emin ol burada yaptığın o delikanlılığı orada yapamazdın.
Size kim akıl veriyor acaba :D

Arkadaşlar artık kendimi her türlü tehlikeye karşı koruyabilmek için önlem almaya karar verdim. 1 adet kelebek bıçağı alacağım. Acaba bunu zabıta veya polis bulursa başıma bir şey gelir mi? Çok da tekin bir ülkede yaşadığımızı pek düşünmüyorum. En son dayılarla başıma bir olay geldi, ondan sonra da artık kendimi korumak için bir şeylerimin olmasını gerektiğine karar verdim. Dövüş sporu falan da aklıma geldi ama birileriyle kavga edeceğime bıçak çekip korkutabilirim belki.

Not: 15 yaşındayım.
Sen o profil fotoğrafıyla gezersen kelebek korumaz seni katana ile gez sen.

Bıçak çektikten sonra bıçaklanınca gelemeyen pişmanlık hissi.

Bıçağın nerede nasıl bulunduğuna bağlı. Mesela arabada torpidoda ağzı kapalı bir şekilde bulunursa hiçbir sıkıntı olmaz. Ama cebinizde yakalatırsanız sıkıntı çıkar.

Bıçağın nerede nasıl bulunduğuna bağlı. Mesela arabada torpidoda ağzı kapalı bir şekilde bulunursa hiçbir sıkıntı olmaz. Ama cebinizde yakalatırsanız sıkıntı çıkar.

Bu arada ölmeyecekseniz hiç kimseye bıçak çekmeyin karşınızdaki adamın kaybedecek hiçbir şeyi yoksa ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirir.

Biber gazı bıçaktan daha az riskli ve daha etkili. Kavga anında bıçakla yanlışlıkla cinayet işleyebilme riskiniz var çünkü o an her şey hızlı gelişiyor. Yapmam deseniz bile insan vücudu refleksle her şeyi yapabilir.

Mesela üç kişi üzerime saldırdı. Arama mesafe koyarak, kaça kaça gaz sıktım. Hepsi acıya dayanamayıp kendini yere bıraktı ve tertemiz çözüldü. Üzerinize gelmeye devam ederse, tamamen etkisiz hale getirmek için güçsüzseniz hassas noktalara, kuvvetiniz yerindeyse çeneye çalışabilirsiniz. Kaliteli biber gazı ise %90 yere kapaklanıyorlar.

Hocam kimse bir şey demedi mi etrafınızda ki insanlar.

Maksat bıçaklamak değil bıçağı görünce korkmaları. Çakıya göre daha etkili olabilir diye düşündüm.
Kelebek en etkisiz silahlardan biri benim gözümde. Hem sen sana bıçak çekicek kekoyu veya yolkesiciyi nasıl korkutmayı planlıyorsun? Kelebeği sallayıp "Hayırdır lan sen gardeeş, ne cazur cüzür ediünn" falan mı demeyi düşünüyosun? Konu eski ama şunu söyliyim bıçak çekene bıçak çekersen her türlü hayatın kararır, kazansan da kaybetsen de, o yüzden biber gazı ve topuk.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı