Kelebek bıçak vidası nasıl sıkılır?

Corde Lio

Hectopat
Merhaba, dün bir kelebek bıçak aldım fakat alt taraftaki vida gevşedi ve yere düştü. Buldum ve tekrar takmaya çalıştım yıldız tornavidayla vs fakat sanırım yıldız buna uygun değil. Birkaç araştırma yaptığımda da nalburlarda bulabileceğimi öğrendim fakat nalbur buraya uzak biraz gitsem kelebeği göstersem kesin bulur muyum acaba? Buna uygun bir tornavida vs ya da nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, dün bir kelebek bıçak aldım fakat alt taraftaki vida gevşedi ve yere düştü. Buldum ve tekrar takmaya çalıştım yıldız tornavidayla vs fakat sanırım yıldız buna uygun değil. Birkaç araştırma yaptığımda da nalburlarda bulabileceğimi öğrendim fakat nalbur buraya uzak biraz gitsem kelebeği göstersem kesin bulur muyum acaba? Buna uygun bir tornavida vs ya da nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Fotoğrafını atar mısınız?

bu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20211211_192928.jpg
    IMG_20211211_192928.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 1.164
  • IMG_20211211_193009.jpg
    IMG_20211211_193009.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 1.095
Oradaki vidalar torx uçla sıkılması gerekiyor. Yıldız tornavida ucuna benzeyen fakat onlardan olmayan ve halk tarafından oldukça karıştırılan uçlardır. Torx bir tornavida kullanarak sıkabilirsiniz, boyutunu buradan kestirmem zor.

Git nalburiyeye sor onlar verir sana sıkmak için bir alet.

Geri
Yukarı