Kemal Kılıçdaroğlu: ”Ben Kemal, geliyorum.”

Sizce hocam anketlerin -çoğunluğunun- dediği gibi Kılıçdaroğlu aday olursa kazanabilir mi?
Hocam açık net söylüyorum, Millet ittifakı kimi çıkarırsa oy vereceğim. Sonuç olarak burada 6 lider var, hepsinin bir bilgi birikimi var ve bizim değerlendiremeyeceğimiz bilgilere sahipler. Bir adayda mutabık kaldılarsa, ben de destek vereceğim. Herşeyden önce altına imza koydukları detaylı bir eylem planı var, çözümleri beni ikna etti.

Açıkcası seçim anketlerin de seçim 2. tura kalıcak gibi duruyor (anketler de neredeyse hepsi) yanlış biliyorsam düzeltiniz 2. tur da ise en çok oy alan yeni cumhurbaşkanı oluyor yani buradaki fotoğrafa göre Kılıçdaroğlu aday olsa bile seçimi muhalefet kazanıyor gibi bi durum oluyor? (ben mi bir yerde yanlış yapıyorum yoksa)
Linke bakıp detaylı incelemek isteyenler için:2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan anketler - Vikipedi
AKP en fazla %30, MHP %5 oy alırken CB seçiminde nasıl 2. tur'u zorluyor bunlar?
Anketleri anlayabilmek mümkün değil.
AKP-MHP'ye göre Meclis'in hiçbir hükmü yokken, her şey tek adama bağlanmışken partilerine oy vermeyenler CB için mi verecek? Rejimin baş aktörüne oy verenler partilerine neden oy vermiyor o zaman?
Anket şirketlerine siparişlerinde biraz daha mantıklı davranmalarını öneririm.

Valla hocam sen de haklısın. Bugünkü durumlara "tek adamcılık" zihniyeti ile gelmedik zaten. Aynen söylediğiniz gibi, biz millet olarak sisteme ve önerilen çözümlere değil, "adam"a bakarak karar veriyoruz. Mentalite buysa cemaatleri de hoşgörmek lazım, sonuçta onlar da kurtuluşu bir "alim"de görüyorlar, onun etrafında toplanıyorlar.
1921 anayasasını baz alıp, 1924 anayasına hayır diyenlere oy falan yok. Umarım net olmuştur.

Bunu canlı duydum. Kızılay'a gelmişken göreyim dedim. Nefretim daha da arttı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nolmuski?
Kılıçdaroğlu.png

Yeni konular

Geri
Yukarı