Kemal Kılıçdaroğlu elektrik faturasını ödedi!

Yani tamam iktidarı kötüleyelim savunulacak bir yeri yok fakat ders çıkarılması gereken yer her konuda böyle belgelerle açıklama tartışma yaşanması ve ayrıca muhalefetin yaptığı bu hareketinde savunulacak bir yanı yok. Koyu taraf tutmayı bırakıp şu sistemden hangi yollar ve doğru insanlar ve seçimler ile kurtulacağımızı düşünmemiz lazım. Şurada 50 kişi isek yarın 100 kişi olucağız. Hatasıyla doğrusu ile bir partiye taraftarlık yapmak yerine yanlışa yanlış deyin. Yoksa iktidardan hiçbir farkınız makam önünde eğilenlerden ve maaşlı taraftarlardan hiçbir farkınız kalmıyor. Sağlacakla (Z kuşağından bir arkadaş 16)

Muhalefetten bana ne? Beni ilgilendiren hükümettir. Benim sorunum varsa, bütün esnafın sorunu vardır demek. Ayrıca oy verme hakkımı bana anayasa veriyor. Verdiği gibi de eleştiri yapma hakkını da veriyor.

Şurada 80 milyonuz ama birimiz ağzını açamıyor. En azından bu muhalefet denen zımbırtı bir farkındalık yarattı. Yani 80 milyonun yapamadığını… Biraz beyin çalıştırın lütfen.

Son düzenleme:
Kk 24 Mayıs'ta bu iddiaları ortaya attı, nasıl bir tesadüfse 1 gün sonra Cumhurbaşkanı 1 imza ile MEB'in yurt dılına 1,7 milyar TL aktarmasına izin verdi. Bak hiç trol demiyorum, ortaya iddia vs atmıyorum, habere gidersen orijinal resmi gazeteyi göreceksin. Göz göre göre 100 milyon dolar civarı para yurt dışına aktarılıyor ve bu para tam olarak nereye harcanıyor muallakta. Al sana saf ve yalın bilgi. Eğer buna rağmen hala bir şekilde muhalefet şöyle kötü falan dersen daha diyecek bir şey yok, sadece şunu diyebilirim: Sana oksijen veren ağacın yaprağını...

Sen gerçekten normal değilsin. Alakasız şeyleri ortaya atıp çorba yapıyorsun sürekli.

Banane şimdi maarif vakfından ben bu vakfı flan savunmuyom ki. Konu Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik zamları geri alınana kadar kesinlikle faturamı ödemiyeceğim deyip sonradan ödemesi. Bu konu hakkında iki kelime edemeyip alakasız şeyler anlatıyon.

Bu para nereye harcanıyor onu ben mi denetleyeceğim? Muhalefet düşsün peşine uygunsuz bir şey varsa kanıtlasın cezasını versin işte. Erdoğan ABD'ye kaçacak diyeceği kadar bunları takip etsin.

Muhalefetten bana ne? Beni ilgilendiren hükümettir. Benim sorunum varsa, bütün esnafın sorunu vardır demek. Ayrıca oy verme hakkımı bana anayasa veriyor. Verdiği gibi de eleştiri yapma hakkını da veriyor.

Şurada 80 milyonuz ama birimiz ağzını açamıyor. En azından bu muhalefet denen zımbırtı bir farkındalık yarattı. Yani 80 milyonun yapamadığını… biraz beyin çalıştırın lütfen.

Okuma yazma şart...

Helal olsun bu tarz konularda karşında ki insanı sevmesende saygı duyacan ve doğruya doğru diyecen bütün mesele bu.

Bunu diyemeyenler konuyu başka yerlere çekiyor işte veya insanlara hakaret edip Trol deyip konu yokmuş gibi davranmaya çalışıyor. Kemal Kılıçdaroğlu çok büyük konuşuyor sonra kendini zor duruma sokuyor olay bu kadar basit.

Bakın aynısı bu kaçacaklar iddiasında oldu. Saat 22:00'ı bekleyin kaçışın anatomisini açıklayacam dedi. Kendi gazetecileri bile savunamıyor o kadar saçma geldi bu iddia. Erdoğan kaçacakmış flan iddiası.

Muhalif gazetecilere bakıyorum Nevşin Mengün'den Cüneyt Özdemir'e Barış Yarkadaş'tan Gürkan Hacır'a Halk TV gazetecileri bile doğru dürüst konuşamadı onu geçtim CHP'li vekiller bile bu konu hakkında tweet atamadı. Abi Erdoğan'ı sevmiyoz iyi hoşta bu adam 1 Milyar TL para aktarıp ABD'ye kaçacak adam değil diyor hepsi resmen.

Haa vakıfların yasa dışı işi veya para trafiği varsa açıklarsın belgeleri bilgileri mahkum edersin tutan yok. Ama asılsız konuşmak büyük laflar etmek olmuyor. SADAT için de aynısı oldu geçen ay Erdoğan'ın imzası var ihalede usulsüzlük var dedi o belge de kanıtlamadı. Daha önce Bylook listesi var dedi kanıtlanmadı. Siyasi cinayetler olacak dendi kanıtlanmadı. Böyle siyaset olmaz.
Sen önce bizim NATO konusunda dediklerimize doğru de daha sonra bunun edebiyatını yap. Böyle demekle olmuyor.

Sen gerçekten normal değilsin. Alakasız şeyleri ortaya atıp çorba yapıyorsun sürekli.

Banane şimdi maarif vakfından ben bu vakfı flan savunmuyom ki. Konu Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik zamları geri alınana kadar kesinlikle faturamı ödemiyeceğim deyip sonradan ödemesi. Bu konu hakkında iki kelime edemeyip alakasız şeyler anlatıyon.

Bu para nereye harcanıyor onu ben mi denetleyeceğim? Muhalefet düşsün peşine uygunsuz bir şey varsa kanıtlasın cezasını versin işte. Erdoğan ABD'ye kaçacak diyeceği kadar bunları takip etsin.

Ülkemizden yüzlerce milyon dolar uçuyor, milyarlarca TL birilerinin yeni villası, yeni lüks aracı oluyor, sen tutturmuşsun bir kknın elektrik faturasını. Yahu o umurumda değil. Ayrıca kk bir devlet memuru değil, müfettiş değil, sadece bir partinin başkanı. Çalınan, kaçırılan paranın hesabını halk sorar ama işte halk da sensin, bunca curcunanın içinde tutturmuş bir fatura gidiyorsun. Benim laflarıma da çorba demişsin, senin kafan çorba olmuş be kardeşim. O parayı elbette sen denetleyemezsin ama sosyal medyada bomboş konulardan konuşmak yerine hiç olmazsa bu konuya kızsan, tepkini ortaya koysan belki daha kalabalık görünür tepkimiz. Yurt dışına kaçırılan parada senin torununun bile hakkı var, kknın dandik bir faturası ise hiçbirimizi ilgilendirmiyor.

Ülkemizden yüzlerce milyon dolar uçuyor, milyarlarca TL birilerinin yeni villası, yeni lüks aracı oluyor, sen tutturmuşsun bir kknın elektrik faturasını.

Bu konu 1 ay öncesinin konusun siz hortlatıyorsunuz sürekli. Çalınan kaybolan yok olan bir para varsa muhalefet lideri kanıtlasın ben ne yapam şimdi. PC başında otururken çok kolay çaldılar yediler vb ithamlar mahkeme kararı lazım belge bilgi delil lazım.

Burada vahh vahh tühh tühh yazınca bir şey mi oluyor sanıyorsunuz siz harbiden?

Yurt dışına kaçırılan parada senin torununun bile hakkı var, kknın dandik bir faturası ise hiçbirimizi ilgilendirmiyor.

Yurt dışına kim para kaçırmış? Para kaçırma ne alaka. Resmi veya normal olayları sanki yasa dışı bir iş gibi anlatıyorsunuz.

Not: Bak tekrar söylüyorum ülkede kaliteli muhalefet olsa şimdiye on kere iktidar değişmişti. Her şeyi boş beleş eleştirme sevdası veya yalan yanlış peşinde koşmak bitiriyor muhalefeti. Her gün bir konu bulup eleştirmek veya takıntı yapmak yerine hafta bir veya ayda 1-2 konu bulup ona yoğunlaşsa muhalefet çok daha sağlıklı olacak. Kendisi doğru dursa eğri ortaya çıkacak zaten. Ama muhalefet daha yamuk durunca olmuyor işte.

Bu konu 1 ay öncesinin konusun siz hortlatıyorsunuz sürekli. Çalınan kaybolan yok olan bir para varsa muhalefet lideri kanıtlasın ben ne yapayım şimdi. PC başında otururken çok kolay çaldılar yediler vb ithamlar mahkeme kararı lazım belge bilgi delil lazım.

Burada vahh vahh tühh tühh yazınca bir şey mi oluyor sanıyorsunuz siz harbiden?

Yurt dışına kim para kaçırmış? Para kaçırma ne alaka. Resmi veya normal olayları sanki yasa dışı bir iş gibi anlatıyorsunuz.

Not: Bak tekrar söylüyorum ülkede kaliteli muhalefet olsa şimdiye on kere iktidar değişmişti. Her şeyi boş beleş eleştirme sevdası veya yalan yanlış peşinde koşmak bitiriyor muhalefeti. Her gün bir konu bulup eleştirmek veya takıntı yapmak yerine hafta bir veya ayda 1-2 konu bulup ona yoğunlaşsa muhalefet çok daha sağlıklı olacak. Kendisi doğru dursa eğri ortaya çıkacak zaten. Ama muhalefet daha yamuk durunca olmuyor işte.

Hazret-i İsa (a. S.) Sanki kendisini bir aslan kovalıyormuş gibi canhıraş bir şekilde kaçıyordu. Adamın biri, bu hâle hayret ederek ardından koştu ve şöyle seslendi:

“–Hayrola, ürkütülmüş bir kuş gibi çırpına çırpına niçin ve nereye kaçıyorsun? Arkanda kimse yok!”

İsa -aleyhisselâm- o kadar hızlı koşuyordu ki, acelesinden adamın suâline cevap veremedi. Onun bu şekilde kaçışını merak eden adam, nihayet ona yaklaştı ve tekrar sordu:

“–Ey Rûhullah! Senin bu kaçışın benim için bir muammâ oldu! Kimden kaçıyorsun?”

Bunun üzerine Hazret-i İsa;

“–Ahmaktan kaçıyorum ahmaktan! Git bana mâni olma ki, kendimi kurtarayım!” diye karşılık verdi.

Bu sefer adam;

“–Sen nefesi ile körlerin ve sağırların şifâ bulduğu «Mesîh» değil misin?” diye ona mûcizelerini hatırlattı ve bu kaçışın hikmetini sordu.

İsa -aleyhisselâm-;

“–Evet ben İsm-i Âzam'ı sağır ve Kore okudum; onlar iyileştiler. Ölüye okudum, dirildi.

Fakat o duâyı bir ahmağın kalbine şefkat ve merhametle binlerce defa okuduğum hâlde fayda vermedi.
O ahmak, katı bir taş kesildi; lâkin ahmaklığından vazgeçmedi. Çorak bir kum oldu da, ondan bir ot bile bitmedi!” dedi.

Bu sözleri duyan adamın hayreti daha da arttı ve merakla Hazret-i İsa'ya sordu:

“–İsm-i Âzam bu kadar şeye tesir edip şifâ verdiği hâlde niçin ahmaklığa tesir edememiştir? Hâlbuki diğerleri de bir hastalıktır; onlara devâ olup da buna olamayışının sebep-i hikmeti ne olabilir?”

İsa -aleyhisselâm- cevap verdi:

“–Ahmaklık, kahr-ı ilâhî olan bir hastalıktır. Diğerleri ise körlük gibi kahr-ı ilâhîye uğramayan ibtilâlardır. İbtilâ da bir hastalıktır; ancak sadece mübtelâsına acınır. Ahmaklığa gelince o da bir hastalıktır, lâkin ekseriyâ başkasını yaralar ve zarar verir.”

Hazret-i İsa (a. S.) Sanki kendisini bir aslan kovalıyormuş gibi canhıraş bir şekilde kaçıyordu. Adamın biri, bu hâle hayret ederek ardından koştu ve şöyle seslendi:

“–Hayrola, ürkütülmüş bir kuş gibi çırpına çırpına niçin ve nereye kaçıyorsun? Arkanda kimse yok!”

İsa -aleyhisselâm- o kadar hızlı koşuyordu ki, acelesinden adamın suâline cevap veremedi. Onun bu şekilde kaçışını merak eden adam, nihayet ona yaklaştı ve tekrar sordu:

“–Ey Rûhullah! Senin bu kaçışın benim için bir muammâ oldu! Kimden kaçıyorsun?”

Bunun üzerine Hazret-i İsa;

“–Ahmaktan kaçıyorum ahmaktan! Git bana mâni olma ki, kendimi kurtarayım!” diye karşılık verdi.

Bu sefer adam;

“–Sen nefesi ile körlerin ve sağırların şifâ bulduğu «Mesîh» değil misin?” diye ona mûcizelerini hatırlattı ve bu kaçışın hikmetini sordu.

İsa -aleyhisselâm-;

“–Evet ben İsm-i Âzam'ı sağır ve Kore okudum; onlar iyileştiler. Ölüye okudum, dirildi.

Fakat o duâyı bir ahmağın kalbine şefkat ve merhametle binlerce defa okuduğum hâlde fayda vermedi.
O ahmak, katı bir taş kesildi; lâkin ahmaklığından vazgeçmedi. Çorak bir kum oldu da, ondan bir ot bile bitmedi!” dedi.

Bu sözleri duyan adamın hayreti daha da arttı ve merakla Hazret-i İsa'ya sordu:

“–İsm-i Âzam bu kadar şeye tesir edip şifâ verdiği hâlde niçin ahmaklığa tesir edememiştir? Hâlbuki diğerleri de bir hastalıktır; onlara devâ olup da buna olamayışının sebep-i hikmeti ne olabilir?”

İsa -aleyhisselâm- cevap verdi:

“–Ahmaklık, kahr-ı ilâhî olan bir hastalıktır. Diğerleri ise körlük gibi kahr-ı ilâhîye uğramayan ibtilâlardır. İbtilâ da bir hastalıktır; ancak sadece mübtelâsına acınır. Ahmaklığa gelince o da bir hastalıktır, lâkin ekseriyâ başkasını yaralar ve zarar verir.”

Okey.

Bu mesajı kopyalayıp yapıştırdın ve ülke artık kurtuldu rahatla uyuyabilirsin. 12 yılda 10 Seçim kaybetmiş sıfır başarı sıfır siyasi bilgi sıfır liderlik vasfı olan birini eleştirdiğim yanlışını söylediğim hatta hakkında konu açtığım için ben hatalıyım. Ve ahmağım. Ama inatla onu savunan siz çok zekisiniz aynen devam et. Ülke böyle böyle kurtulacak...

Hatta cümlenin sonuna trol satılmış cahil saf flan ekle tam olsun(!). Sonuçta aklı başında vatansever milliyetçi birisi kesinlikle onu eleştiremez ne yaparsa yapsın ölmüne savunur dimi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı