Kemal Kılıçdaroğlu İSTİFA!

Kemal ne diyormuş? Oynat bakalım:

Yok muydu? Yavaş, İmamoğlu gibi halkta karşılık bulan birini aday yapsalardı büyük ihtimalle ilk turda alırlardı ama Kılıçdaroğlu'nun halktaki karşılığını, hatta kimi partililerde bile karşılığının olmadığını görüyorsunuzdur diye düşünüyorum.

Aday olmadan önce bas bas bağırıldı "Kılıçdaroğlu aday olma" diye, hatta adayolmasin.com diye bir site bile açıldı (adaylığının ilanından sonra kapandı tabii). Peki, demokrat olma iddiasındakiler ne yaptı? Oynat bakalım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yabancı bir devlette Canan Kaftancıoğulu, Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Taşkın, Nuşirevan Elçi gibilerini Atatürk'ün partisine doluşturursan ve Kavala, Demirtaş gibilerine selam gönderirsen herhalde canına okurlardı, partine de sıfır çektirirlerdi.

Amaç Erdoğan'dan kurtulmaksa halkta karşılık bulan bir adayı öne çıkaracaklardı ki bunun örneğini 2014 seçimlerinde gördük. O seçimlerde Erdoğan kaç oy aldı, İhsanoğlu kaç oy aldı?

Halkta karşılık bulanı aday yapacaksınız, halka dayatılanı gösterip "tıpış tıpış sandığa gideceksiniz" derseniz 2014 seçimleri başınıza gelir, nitekim öyle olmuşa benziyor da.

İğneyi kendinize, çuvaldızı başkasına batırın. Depreme, ekonomiye, sığınmacılara rağmen neden kazanılamadığının suçunu ona buna atmak yerine parti içerisinde bir sorgulayın bakalım "Nerede yanlış yaptık biz?" diye.

Bir sınavda başarısız olursanız siz başarısız olursunuz, "arkadaşım şunu yaptı, bunu etti" demezsiniz.

CHP geçmişte yalan reklam yaptığından dolayı depremzedeler ev verileceğine inanmadı CHP seçmenleri de hakaret etti bu inada dönüştü nasıl depremzede oyu almayı planlıyordun?

Ümit Özdağ aynı dışkının laciverti. Sinan Oğan nasıl AKP'ye döndüyse, Ümit Özdağ'da aynısını yaptı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yenişafak :D

Yabancı bir devlette Canan Kaftancıoğulu, Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Taşkın, Nuşirevan Elçi gibilerini Atatürk'ün partisine doluşturursan ve Kavala, Demirtaş gibilerine selam gönderirsen herhalde canına okurlardı, partine de sıfır çektirirlerdi.
Sonda dediğin 2 kişinin evrensel hukuğa göre bir suçları yok. Bana göre suçlular tabii. Seloya idam lazım ama zamanında bunu pohpohlayan da Erdoğandı.

Katılıyorum onun dışında. 2018'e göre bakılırsa daha başarısız bir seçim. 2018'de durum bu kadar kötü değilken bu kadar oy toplanmıştı. Türkiye yüzyılının en başarısız seçimi. Artık zaten sigortalarım da attı. "Sen kaybetmedin dedem; Türkiye kaybetti." gibi şeyler yazanları direkt azarlıyorum. En başta da çevremden başladım.

Hem 40 vekil kaybet. Hem Milletvekillerin CHP zihniyetiyle alakası olmasın. En komik seçim.

Seçimi adaya göre yargılamayın artık, kitleye bak dayı.

Biri şu şahıslara Türk bayrağının Atatürk olmasa olmayacağını anlatsın üzülüyorum böylelerine :D

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2023-05-29 ÖÖ 9.34.55.png
    Ekran Resmi 2023-05-29 ÖÖ 9.34.55.png
    101,4 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Resmi 2023-05-29 ÖÖ 9.35.55.png
    Ekran Resmi 2023-05-29 ÖÖ 9.35.55.png
    903,1 KB · Görüntüleme: 65
Hocam yanlış anlama ama Mansur Yavaş aday olsa kürtler oy vermez diyordunuz. Bence bu halkın yarısı Tayyibi affedersiniz ama ilah gibi gördüğü için kaybettik.
Ümit Özdağ desteğini açıkladığında HDP seçmeni bir şey demedi. Mansur Yavaş aday olsada bir şey demeyeceklerdir bence.

O kadar söylendi aday olma diye, koltuk sevdası yüzünden seçimi de kaybetti. YAZIKLAR OLSUN!
Hala da koltuktan kalkmıyor. Kemalin CHP içinde kendi dikdatörlüğü var. Etrafında kı yalaka takımı yüzünden sonuçları bile yanlış alıyor herifler. 1.seçimde gördük kemalin yalaka takımının nasıl arkasından bıçakladığını. Etrafında kı insanları kaliteye göre değil de itaat'e göre seçtiği için her seçim farklı bir "hata" ile karşılaşıyoruz. Bu adam zaten genel başkanı seçenleri kendisi seçmese şimdiye gitmişti. Kemal'e karşı ayrı bir nefretim yok kötü niyetli değil ama cahil anadolu insanı Kemali sevmiyor,oy vermiyor. Ayrıca artık emeklilik yaşı da geldi.

"Kılıçdaroğlu aday olmasın" diye meme olmuştu ama devam etti. İnsanlar biliyordu oy potansiyelinin düşük olduğunu ama o yine de aday oldu. Yine %48 oy ile iyi mücadele etti.

Geri
Yukarı