Kemal Sunal ve Filmleri Abartılıyor mu?

Kemal Sunal Filmlerini Ne Kadar Eğlenceli Buluyorsunuz ?

• Çok eğlenceli.

Oy: 50 50,5%
  • Eğlenceli.

Oy: 29 29,3%
  • Bazen eğlenceli sahneler olabiliyor.

Oy: 9 9,1%
  • Eğlenceli değil.

Oy: 5 5,1%
  • Sıkıcı.

Oy: 6 6,1%

• Oy verenlerin toplamı
    99
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum konu dışı dedim farkındaysan doğru ve anlayarak okursan sevinirim.

Konu: Kemal Sunal’ın filmleri.
Konu dışı: Kemal Sunal’ın filmleri hariç her şey.

Verdiğiniz örnek konu dışı. Konu dışı olup alakalı örnek verebilirsiniz. Örnek: “Haluk Levent şarkılarını sevmiyor olabilirsin fakat bu onun konserlerine yüz binlerce insanın gittiğini değiştirmez”.

Yorumunuzu anlamaya çalışarak okudum. Anlatmaya çalıştığınızı doğru yazarsanız sevinirim.

Eğlenceli veya komiklikten ziyade kaliteli demek daha doğru olur bence. Çoğu filmi komik olsun diye değil o zamanın eleştirilecek konularını ince görüp taşlamak, hicvetmek için çekilmiştir bana kalırsa. Günümüzde çekilmiş Ali Kundilli, Deliha ve türevi lüzumsuz, komik olduğu öne sürülen yapımlarla karşılaştırılmamalıdır.

Abartıldığını düşünmüyorum. Onca yıl geçmesine rağmen hâlâ bu kadar sevilerek izleniyorsa illaki bir sebebi vardır.

Ben şahsen izlerken çok eğleniyorum. Kemal Sunal'ın mimikleri bile insanı güldürmeye yetiyor.

Bunun birisi bana söylese çok saçma veya komediden anlamıyor derim açıkçası. Her filmini belki 50'den fazla izlemişimdir. Bütün sahnelerini neredeyse ezbere bilirim. Gelecek sahneleri bile biliyorum. Ama her izlediğimde aşırı gülüyorum hala. Bence o samimiyet, komiklik ve gerçekçilik olgusunu kimse veremeyecek onun kadar:) Yani sorarım sizlere şunu dünyada kaç kişi yapabilir sizce:) :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu bi ara ben de düşündüm kendi kendime çok mu abartıyorum acaba dedim, Kemal Sunal filmi izleyince bu düşüncelerimi yersiz buldum tekrar tekrar kendini izletebilen çok yapım yoktur.

Bir insanın çektiği filmin 40-50 sene sonrasında bile bir televizyon kanalında yeni çıkan filmlerden daha çok reyting alması başarı değil de nedir?
Çok yüksek ihtimalle önümüzdeki 1 asır boyunca izlenmeye devam edileceğini düşünüyorum.
Ayrıca her sahnesinde küfür olmadan sırf mimikleriyle ve zekice replikleriyle çok komik ve çok başarılı bir aktör olduğunu düşünüyorum.

Ben sevmiyorum. Sevene saygı duyarım. İnek Şaban karakteri ile Şaban ismini alaya almıştır. Kemal Sunal filmleri çıktığından beri kimse çocuğunun adı Şaban koymuyor. Benzer şekilde Recep, Ramazan, Abbas gibi isimlerin kullanımı çok azaldı. Yeşilçam filmleri, Recep İvedik, Cumali Ceber vb. filmlerin gizlilikle İslam dinini hedef aldığını düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı