Kemik gözlük kullanan var mı aranızda?

• Konuyu başlatan İbrahim TAPU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 28B
İ

İbrahim TAPU

Ziyaretçi
Kemik gözlük kullanan var mı aranızda? Acayip sinir olmaya başladım kemik gözlük olayına. İşkence aleti olmaya başladı iyice. Kulak arkasına süper bir baskı uyguluyor ve acayip bir ağrı oluşuyor. Sizde de bu tarz sorunlar var mı? Yoksa sadece bendemi sorun?

Ben kullanmıyorum açıkcası, kullanmak ta istemiyorum. Gözlük kullanmanın ve gözlerin bozulmasının nedeni nedir acaba arkadaşlar bir bilgi verirse sevinirim.

Ben kullanmıyorum açıkcası, kullanmak ta istemiyorum. Gözlük kullanmanın ve gözlerin bozulmasının nedeni nedir acaba arkadaşlar bir bilgi verirse sevinirim.
Gözlük kullanmak (ayarlı olanlar) Gözdeki rahatsızlığı ve Gözdeki renk ve bulanıklığı gidermek için kullanılır. Bazı zaman dinlendirici gözlüklerde kullanılır bunlarda(ayarlı) olması gerekli.
Gözlerin bozulmasının nedeni yanlış gözlük kullanmak, Güneş gözlüklerinin uzun süreli kullanımı, Şeker hastalığı,tansiyon hastalığı ve birçok hastalıktan kaynaklı gözde beliren rahatsızlık belirtisi ve görme bozuklukları.

- - - Güncellendi - - -

Kemik gözlük kullanan var mı aranızda? Acayip sinir olmaya başladım kemik gözlük olayına. İşkence aleti olmaya başladı iyice. Kulak arkasına süper bir baskı uyguluyor ve acayip bir ağrı oluşuyor. Sizde de bu tarz sorunlar var mı? Yoksa sadece bendemi sorun?

O tür gözlükleri bilmiyorum ancak gerçek kemikden ise Kaliteden kaynaklı, Kemik olduğu için ağırlığının daha çok kulağa vermesi, Kemik olduğu için imalatı ve markası bilinmedik bir gözlük ise mikropdan dolayı veya kaynaması ile oluşan bir ağrı olabilir.

Dostum Görme kayıpları baş gösteriyor, yakın yâ da uzak o gözün durumuna bağlı.

- - - Güncellendi - - -

Gözlük kullanmak (ayarlı olanlar) Gözdeki rahatsızlığı ve Gözdeki renk ve bulanıklığı gidermek için kullanılır. Bazı zaman dinlendirici gözlüklerde kullanılır bunlarda(ayarlı) olması gerekli.
Gözlerin bozulmasının nedeni yanlış gözlük kullanmak, Güneş gözlüklerinin uzun süreli kullanımı, Şeker hastalığı,tansiyon hastalığı ve birçok hastalıktan kaynaklı gözde beliren rahatsızlık belirtisi ve görme bozuklukları.

- - - Güncellendi - - -

o tür gözlükleri bilmiyorum ancak gerçek kemikden ise Kaliteden kaynaklı, Kemik olduğu için ağırlığının daha çok kulağa vermesi, Kemik olduğu için imalatı ve markası bilinmedik bir gözlük ise mikropdan dolayı veya kaynaması ile oluşan bir ağrı olabilir.

Bu tarz gözlükler ilk başlarda ağrı, sızı yapar gibi yorumlar alıyorum. Ama böylede ağrı olmaz ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Görme kayıpları baş gösteriyor, yakın yâ da uzak o gözün durumuna bağlı.

- - - Güncellendi - - -

Bu tarz gözlükler ilk başlarda ağrı, sızı yapar gibi yorumlar alıyorum. Ama böylede ağrı olmaz ki.
Önceden normal bir gözlük kullanıyor muydun uzun süreli ?.

Bana mı dediniz? Bana dediyseniz ben sorunuza cevap veriyorum. 2 ay önce doktora uzağı göremiyorum diye gittim muayene olduktan sonra daimi gözlük kullanacaksın. Sağ ve sol olmak üzere 1 er derecelendirilmiş.

Evet size demiştim. Ayarlı gözlük kullandığınıza göre normal bir gözlüğün ağırlık hissi yapmadı ise ve şuanki dediğiniz kemik gözlüğünüzün boyutlarıda farklı değil ise Gözlüğü değiştirseniz iyi olur çünkü kulakta ki Bu ağrı ilerde büyük sorunlara yol açabilir.

Bir hatırlatma Akapunktur bölgelerinin toplandığı bölüm olduğunu herhalde biliyorsunuz bu yüzden Vücutta başka yerlerde başka sorunlar çıkabilme ihtimali bulunduğu için eski gözlüğünüzü kullanmanız yararınıza olacaktır.

Ben kullanıyorum. Miyop var bende, eh bilgisayarcıların en büyük sorunlarından. :) Kemik gözlük güzel ama herkese gitmez. Ben gözlükçüde böyle pek belli olmayan çerçevesiz alacaktım ama kemik denedim, ve ne yalan söyleyeyim, kendime yakıştırdım. Ben model istedim adam hemen fırsatçılık yapıp Ray-Ban, Jaguar, Lacoste felan dizdi ama ben geri adım attım ucuzundan aldım. İlk baş garip geliyor biraz insan özellikle burun bölgeni sürekli düzeltme ihtiyacı ama şuan 2 yıl oldu ve çok rahatım. Alınabilir bence. Dayanıklı'da hem. Çerçevesiz gözlüğü 1 yılda 2-3 kere patlattım bunun bir kere camı kırıldı onuda kavgada düştü, üstünden araba geçti...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı