Kendi bilgisayarımdan kredi kartı hırsızlığı yapıldı

Yani ne bileyim açıkcası bana saçma geldi. Bankayla görüştüğünde zaten harcama itirazıyla para geri alınır dava neden açılmış süreç uzatılmış anlayamadım. Madem dava açılmış bu davaya ilişkin bir belge bulunuyor mu?
Bu arada arkadaşınızda da suç var bu kartları bankalar kendi kullanması için veriyor. Kendi kartını sizle paylaşmış, size kart kullandırmak istiyorsa ek kart çıkartması gerekiyordu.
Yasal süreç için gerçekten başvurmuş mu yoksa arkadaşınız sizi kandırıyor mu öğrenin. @smarst ın da belirttiği gibi zaten harcama itirazı ile parasını geri alabilecek.
Microsoft bu bilgileri şahsa vermez. Savcılık dosyası var mı onu da öğrenin.
Ek olarak bu sözde dava denen olayı 1 veya 2 ay önce açıyolar ve microsoft bilgileri vermiş incelemişler bizim bina çıkmış siber suçlar bakacakmış bide

Sizi kandırıyor gibi geldi bana. İtiraz olduğunda banka süreci kendi yürütür şahısa sadece ödemesini yapar. Avukat bilgi talep edemez yetkili kurumlar talep edebilir.
Hocam vallaha sizin yorumlarınızdan sonra içime su serpildi banada kandırılıyor gibi geliyor biraz önce belirttiğim 2 ayda sadece binayı falan buluyorlar ek olarak bu çocuk benim bina adımı vsr bilmiyor

Konuda yardımı geçen geçmeyen herkese teşekkürler stresten kafayı yemek üzereydim ama artık içime su serpildi ama bir gelişme olursa konuya ekleme yaparım moderatör arkadaşlardan tek ricam konuyu kapatmamaları.

Bulunursa zaten ev adresi olarak değil IP adresi olarak bulurlar. Buradan zaten mahkeme talebi olursa hat sahibinin tüm bilgilerine erişirler. Bina bulmak gibi bir durum söz konusu olmaz. Yurt dışı davalarda bu kadar hızlı sonuç almakta pek inandırıcı değil.
Bundan sonra arkadaşlarınızın kartını filan kullanmayın. Ön ödemeli kartlar var onlardan bir tane edinebilirsiniz.

Ek olarak bu sözde dava denen olayı 1 veya 2 ay önce açıyolar ve microsoft bilgileri vermiş incelemişler bizim bina çıkmış siber suçlar bakacakmış bide

Hocam vallaha sizin yorumlarınızdan sonra içime su serpildi banada kandırılıyor gibi geliyor biraz önce belirttiğim 2 ayda sadece binayı falan buluyorlar ek olarak bu çocuk benim bina adımı vsr bilmiyor

Konuda yardımı geçen geçmeyen herkese teşekkürler stresten kafayı yemek üzereydim ama artık içime su serpildi ama bir gelişme olursa konuya ekleme yaparım moderatör arkadaşlardan tek ricam konuyu kapatmamaları.
Dediğim gibi, size bir şey çıkması olasılığı çok düşük. Ama bu süreçte ailenize olayı sakince anlatın. Çünkü eğer gerçekten savcılığa gittilerse mutlaka eve kağıt gelir, ifadeye ve incelemeye çağırırlar.

Dediğim gibi, size bir şey çıkması olasılığı çok düşük. Ama bu süreçte ailenize olayı sakince anlatın. Çünkü eğer gerçekten savcılığa gittilerse mutlaka eve kağıt gelir, ifadeye ve incelemeye çağırırlar.

Sanırım gerçekten savcılığa gidilmedi @smarst 'ında dediği gibi eğer savcılığa gerçekten gitmiş olsalardı bina değil hat sahibinin bilgileri çıkardı bina ismi değil ve bana anlattığı şu şekilde bu arkadaşımın bir tane daha arkadaşı var bizim sınıfta oda ona söylemiş işte “alp gilin bina çıktı”
Bu çocukta bana dedi ben yazdım daha sonra kart sahibi arkadaşa “evet sizin bina çıktı” dedi bende; “e yani nasıl oluyor” sonra bir şey demedi tek şunu dedi; “herhalde siber suçlar devreye girecek” dedi olay bu ama sadece bina adını bulmaları 2 ay sürdü ve bu süreçte hiç siber şube devreye girmemiş biraz saçma geldi ek olarak para iadesini almışlar muhtemelen dava açmak istemediler çünkü dava maliyeti 2800'den daha fazla olacaktır.

Ve o çocuk şuan baya eğleniyor yani storylerden gördüğüm kadarıyla

Son düzenleme:

Geri
Yukarı