Kendi kendine açılan borsa finans kanalı

Ardaa41

Hectopat
Arkadaşlar, çoğu kişi bu sorunu yaşamış ama anti virüslerin göremediğini duydum. Bu virüsün nasıl bulaştığını ve nasıl anti virüsleri atlattığını anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, çoğu kişi bu sorunu yaşamış ama anti virüslerin göremediğini duydum. Bu virüsün nasıl bulaştığını ve nasıl anti virüsleri atlattığını anlatır mısınız?
Tahminimce virüs değil. Sadece indirdiğiniz dosyalara gizlenmiş bir görev zamanlayıcısından ibaret gibi. Aksi takdirde Türk'lerin elinden tüm AV'leri atlatacak kadar iyi bir virüs geleceğini düşünmüyorum. Sadece belirli saatlerde açılıyor ve bilgisayara herhangi bir zararı yok diye biliyorum. Çok geniş yerlere yayılmış demek ki çoğu kişi bu durumdan müzdarip.

Aynı durumdan iki gün önce bende mağdurdum sonrasında format attım. Kaspersky, Hitman PRO, Malwarebytes ile tarama yaptığımda kesinlikle youtube ile ilgili herhangi bir tehdit bulamadılar. Nasıl bilmiyorum fakat programlar tehdit olarak görmüyor. Benim açtığım konuya yorum atan kişilerden birinin kendisinde ve arkadaşlarında mining virüsü çıkmış. Bende de Malwarebytes, "DogeMiner.exe "isimli bir yazılım bulmuştu fakat YouTube virüsüyle bağlantısı var mıdır bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı