Kendi kendine App Store indirme ekranı açıldı

Hprty

Centipat
Merhaba, ben iPhone X kullanıcısıyım ve telefonumu her ay sıfırlayacak kadar da paniğim kötü amaçlı yazılım konusunda. İnternette bir sitedeyken bir anda kendi kendine hani bir oyunun reklamı çıkarda basarsınız indirme menüsü/sekmesi açılır, aynen o şekilde bir App Store penceresi açıldı. Ben o anki panikle ne yükleteceği daha görünmeden kapadım Google'ı ama bu çok huylandırdı ve ürküttü beni, acaba hack gibi şeyler olabilir mi diye. Sonrasında şarjımın ne kadar hızla bittiğine baktım olması gerektiği hızda gittiğini sadece arada bataryamın eski olmasında dolayı hızlı düşüşler gördüm. Telefonla konuştuğumda herhangi bir yankı problemi de yok. Şu ana kadar istem dışı bir harekette gerçekleşmedi yani sosyal medya uygulamalarında, ne internet üzerinden (tarayıcı üzerinden) çıkan bir reklama ne de bilmediğim bir linke bastım sizce neden böyle olmuş olabilir?

Gereksiz paniğinizi anlamadım, bu cihazlara en fazla takvim virüsü bulaşır! (-ki oda bulaşmamıştır.) uygulamayı indirmediğiniz sürece sorun olmaz. Ha indirdiyseniz yine sorun olmaz, çünkü bu uygulamalar App Store’un denetiminden geçiyor. Yüksek ihtimalle uygulama geliştiricisi bu saçma sapan sitelere reklam verdi.

Gereksiz paniğinizi anlamadım, bu cihazlara en fazla takvim virüsü bulaşır! (-ki oda bulaşmamıştır.) Uygulamayı indirmediğiniz sürece sorun olmaz. Ha indirdiyseniz yine sorun olmaz, çünkü bu uygulamalar App Store'un denetiminden geçiyor. Yüksek ihtimalle uygulama geliştiricisi bu saçma sapan sitelere reklam verdi.

Cidden o takvim sürüsü çok kanser bir şey. İlk bulaştığı zaman kafayı yemiştim.

Merhaba. Telefon kullanımınızdan ziyade günlük hayatınızın işleyişini kötü yönde etkileyecek biçimde sorunlar yaşıyorsanız psikolojik yardım almanızı tavsiye ederim. Bu yaşadığınız durumun benzerini başka konularda da yaşadığınızı varsayarsak. Bu tür yardımları deli olduğunuzu düşündüğünüz için değil kendiniz için bir şeyler yapmak için almayı düşünebilirsiniz.

Merhaba. Telefon kullanımınızdan ziyade günlük hayatınızın işleyişini kötü yönde etkileyecek biçimde sorunlar yaşıyorsanız psikolojik yardım almanızı tavsiye ederim. Bu yaşadığınız durumun benzerini başka konularda da yaşadığınızı varsayarsak. Bu tür yardımları deli olduğunuzu düşündüğünüz için değil kendiniz için bir şeyler yapmak için almayı düşünebilirsiniz.
Hahahahahaha, benim öyle sorunlarım olmaz genelde (dijital konular dışında) aslında dijital konularda da olmazdı ama çevremdekilerin bana anlattığı şeyler de huylandırmıyor değil, beni bu kadar huylu yapanlarda onlar oldu. Ben sonucun ne olacağını zaten bilerek bu konuyu açtım. Sadece düşündüklerimden emin olmak için, ne kadar doğru olduğunu öğrenmek için.

Son düzenleme:
Merhaba, ben iPhone X kullanıcısıyım ve telefonumu her ay sıfırlayacak kadar da paniğim kötü amaçlı yazılım konusunda. İnternette bir sitedeyken bir anda kendi kendine hani bir oyunun reklamı çıkarda basarsınız indirme menüsü/sekmesi açılır, aynen o şekilde bir App Store penceresi açıldı. Ben o anki panikle ne yükleteceği daha görünmeden kapadım Google'ı ama bu çok huylandırdı ve ürküttü beni, acaba hack gibi şeyler olabilir mi diye. Sonrasında şarjımın ne kadar hızla bittiğine baktım olması gerektiği hızda gittiğini sadece arada bataryamın eski olmasında dolayı hızlı düşüşler gördüm. Telefonla konuştuğumda herhangi bir yankı problemi de yok. Şu ana kadar istem dışı bir harekette gerçekleşmedi yani sosyal medya uygulamalarında, ne internet üzerinden (tarayıcı üzerinden) çıkan bir reklama ne de bilmediğim bir linke bastım sizce neden böyle olmuş olabilir?
Sıkı bir instagram kullanıcısıyım, elimde iphone 13 var ve yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.
Ne kadar instagramda dolaşsam da hiç bir şekilde reklam çıkmazdı. Taaki 5-6 ağustosa kadar, yine günlük yaptığım gibi instagrama girdim ve dolaşmaya başladım. Az biraz dolaşırken bir anda app store attı, ilk başta umursamamıştım belki yanlışlıkla tıkladım diye aklımdan geçti, her neyse bugün yani 10 ağustos sabah instagrama giriş yaptım 3-4 saniye sonra beni app store attı ve bir oyun gösterdi. Artık gerçekten korkutuyordu bu durum. Hemen Apple Destekten 2 kişi ile konuştum, onlar bana kendilerinin de bu sorunu ara sıra başlarına geldiğini söyledi. Açıkçası inanmadım. Ardından yeniden kontrol için instagrama girdiğimde tekrardan app store atıp başka bir oyun gösterdi. Artık sorunun App Storede olduğunu düşünüyorum. Konu hakkında fikri olan bana yardım edebilir mi?

Geri
Yukarı