Kendi kendine EDL moda geçen Xiaomi Mi 8 telefon nasıl düzeltilir?

ömeros2

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba Xiaomi Mi 8 sabah uyandığımda kendi kendine edl moda geçiş yapmış ve ben telefonumu düzeltemiyorum. Qfıl uygulaması ile denemeler yaptım fakat her seferinde 'sahara' hatası alıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyesi olan var mı? Sadece bu model olması şart değil herhangi bir markanın modelinde bu sorunu yaşayıp düzeltme şansı bulanlarda yazarsa bir fikir oluşturmak adına yardımcı olabilirler.
Not: Bootloader kilidi açık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aracı bir deneyin. (Android Toolbox v2.6) edl moddan çıktığımı hatırlıyorum sanki daha önce. İçindeki sürücüleri yükleyin. Bilgisayar cihazınızı hala görmezse cihazınıza uygun ADB/Fastboot sürücülerini yükleyin.

Yazılım cihazınızı gördükten sonra fastboot sekmesinden yeniden başlat Sistem'i seçin. Cihazı gördüğü halde yeniden başlatmazsa üstteki bilgi kutucuğunun ekran alıntısını atın.

Tüm sürücüler kurulu olmasına rağmen uygulama telefonu görmüyor fakat aygıt yöneticisinde mevcut gözüküyor.

Bu aracı bir deneyin. (Android Toolbox v2.6) edl moddan çıktığımı hatırlıyorum sanki daha önce. İçindeki sürücüleri yükleyin. Bilgisayar cihazınızı hala görmezse cihazınıza uygun ADB/Fastboot sürücülerini yükleyin.

Yazılım cihazınızı gördükten sonra fastboot sekmesinden yeniden başlat Sistem'i seçin. Cihazı gördüğü halde yeniden başlatmazsa üstteki bilgi kutucuğunun ekran alıntısını atın.

Bu işe yaramayacak sanırım.

Biraz bekleyin edl moddan çıkmak için bir yazılım yazayım. Lakin elimde quallcomm aygıt olmadığı için deneyemeyeceğim denemek size kalmış artık.

Teşekkür ederim denemekten başka şanşım yok telefon zaten ölü halde.

EDL modda kalıyor ise bölümlemelerde sıkıntı olmuş olacağını düşünüyorum. Siz bir şey yapmadiysanız fiziksel arzasıda olabilir bu durumda. Bypass edilmiş sahara dosyası yok ki bilgi alalım.

1. "Drivers\Windows" içindeki tüm cihaz sürücülerini yükleyin.
  2. Libusb yazanda cihazınızı bağlayın. Seçip install butonuna basın.
  3. UI_ny4rlk0.exe uygulamasını açın.
  4. Install Python butonuna basıp 2-3 dk bekleyin. (İnternet hızınıza bağlı 30 MB civarı indirme yapacak. Bu arada yazılım aceleyle yazdığım için donabilir kapatmayın. İndirip kursun Python'u.)
  5. Exit EDL butonuna basın.
  6. Sorun çıkarsa ekran alıntısını atın. (Komut satırının.)
İndirme linki.

Son düzenleme:
  1. "Drivers\Windows" içindeki tüm cihaz sürücülerini yükleyin.
  2. Libusb yazanda cihazınızı bağlayın. Seçip install butonuna basın.
  3. UI_ny4rlk0.exe uygulamasını açın.
  4. Install Python butonuna basıp 2-3 dk bekleyin. (internet hızınıza bağlı 30 MB civarı indirme yapacak. Bu arada yazılım aceleyle yazdığım için donabilir kapatmayın. İndirip kursun Python'u.)
  5. Exit edl butonuna basın.
  6. Sorun çıkarsa ekran alıntısını atın. (komut satırının.)
İndirme linki.

Teşekkürler fakat telefonu tüm sürücüler kurulu olmasına rağmen telefonu görmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    158 KB · Görüntüleme: 75
  • Ekran Alınstısı.JPG
    Ekran Alınstısı.JPG
    104,8 KB · Görüntüleme: 76
Hocam zaten kilit tuşuna uzun süre basılı tutmak edl moddan atıp normal boot moduna alacaktır.

Maalesef onu da denedim ve çözüm olmadı. Çok uzun süreler basılı tuttum daha sonra XDA forumda bataryanın bitmesi için lastikle basılı tutulması gerektiğini gördüm 4 gün lastikle basılı tutturdum yine çözüm olmadı. Yamalı Mi Flash uygulaması, yamalı fırehose dosyaları gibi birçok şeyi denedim ama çözüme ulaşamadım. Baş belası bir durum.

Maalesef onu da denedim ve çözüm olmadı. Çok uzun süreler basılı tuttum daha sonra XDA forumda bataryanın bitmesi için lastikle basılı tutulması gerektiğini gördüm 4 gün lastikle basılı tutturdum yine çözüm olmadı. Yamalı Mi Flash uygulaması, yamalı fırehose dosyaları gibi birçok şeyi denedim ama çözüme ulaşamadım. Baş belası bir durum.

Atmıyor ise yukarıda dediğime benzer bir olay oluyor. Box ile UFS ye direk olarak yazabilirler sanırım. POCO F1 de yaşadım bu durumu ama kendim UFS yi tamamen silme sonucunda olmuştu. İşini bilen birisine sattim sonra 2 güne yapmıştı cihazı.

Atmıyor ise yukarıda dediğime benzer bir olay oluyor. Box ile ufs ye direk olarak yazabilirler sanırım. POCO F1 de yaşadım bu durumu ama kendim ufs yi tamamen silme sonucunda olmuştu. İşini bilen birisine sattim sonra 2 güne yapmıştı cihazı.

Sorunu çözebilme ihtimali olan o kadar çok yere yazdım ki biri bile olumlu dönüş yapmadı. Bilmiyorum artık nasıl çözülür ben yaklaşık 1 aydır her yolu deniyorum. Bir de işini bilen biri bana denk gelse keşke. Dediğin gibi donanımsal bir sıkıntı da olabilir belki. Ben telefonu gece kendi elimle kapatıp sabah şarja takmak için kenara koydum sabah telefon açılmadı olacak iş değil.

Sorunu çözebilme ihtimali olan o kadar çok yere yazdım ki biri bile olumlu dönüş yapmadı. Bilmiyorum artık nasıl çözülür ben yaklaşık 1 aydır her yolu deniyorum. Bir de işini bilen biri bana denk gelse keşke. Dediğin gibi donanımsal bir sıkıntı da olabilir belki. Ben telefonu kendi elimle kapatıp sabah şarja takmak için kenara koydum sabah telefon açılmadı olacak iş değil.

Kargo ücretlerini karşılarsan ücretsiz bir şekilde yapıp yollarım cihazını.

Capstone, Keystone hatasınıda düzelttim. Drivers/Windows klasörünün içinde C++ 2014 var onları da yükle. Geri kalanı sadece doğru sürücüyü bulup yüklemek.

Teoride görmesi lazım lakin pratikte ne olur bilemiyorum. Özel bir sürücü istiyor galiba.
V0.2 indir.

Bozulmadıysa Ses Açma + Güç tuşunun çıkması lazım. (20 Saniye.)
Bozulduysa tam paket ROM atmayı deneyebilirsiniz.

Belirtmeyi unuttum ama USB 2.0 portlu bilgisayarda yapmaya çalışın bu işlemleri. 3.0 portunda hata alıyormuş diye duydum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı