Kendi kendine EDL moda geçen Xiaomi Mi 8 telefon nasıl düzeltilir?

ömeros2

Kilopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba Xiaomi Mi 8 sabah uyandığımda kendi kendine edl moda geçiş yapmış ve ben telefonumu düzeltemiyorum. Qfıl uygulaması ile denemeler yaptım fakat her seferinde 'sahara' hatası alıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyesi olan var mı? Sadece bu model olması şart değil herhangi bir markanın modelinde bu sorunu yaşayıp düzeltme şansı bulanlarda yazarsa bir fikir oluşturmak adına yardımcı olabilirler.
Not: Bootloader kilidi açık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Edl mod için yönetici hesabına sahip olmanız lazım diye hatırlıyorum. Ki yönetici hesabı da ucuz bir şey değil. En iyisi telefoncuya götürüp bu moddan çıkartmak. Direkt anakarta müdahale ediliyor çünkü.

Pardon araya giriyorum Galaxy Tab A7 hakkında bilginiz var mı?

Stok ROM'u indirip edl modda iken sürücüleri vesaire kurun. Windows dilini İngilizce yapın ve stok ROM'un içinden bunu değiştirin.

Ardından Mi Flash tool ile yazılım yüklemeye çalışın, şanslı iseniz mi hesabını doğrulaması bypass edilecektir.

Stok ROM'u indirip edl modda iken sürücüleri vesaire kurun. Windows dilini İngilizce yapın ve stok ROM'un içinden bunu değiştirin.

Ardından Mi Flash tool ile yazılım yüklemeye çalışın, şanslı iseniz mi hesabını doğrulaması bypass edilecektir.

Maalesef bu tarz firehose dosyalarının hiçbiri işe yaramadı. Yamalı Mi Flash uygulaması bile işe yaramadı. Qfıl uygulaması da sahara hatası veriyor.

Edl mod için yönetici hesabına sahip olmanız lazım diye hatırlıyorum. Ki yönetici hesabı da ucuz bir şey değil. En iyisi telefoncuya götürüp bu moddan çıkartmak. Direkt anakarta müdahale ediliyor çünkü.

İstanbul'da birkaç telefoncuya sordum fakat yapamadıklarını söylediler. Sizin bildiğiniz bir yer var mı?

Hocam pili bitince çıkması lazım otomatik olarak.

Maalesef çıkmadı yaklaşık 12 gün kadar beklettim fakat düzelmedi zaten telefon kapandığında şarjım %8'di en son olarak bataryayı sök tak yaptım çözüm olmadı.

Bu aracı bir deneyin. (Android Toolbox v2.6) EDL moddan çıktığımı hatırlıyorum sanki daha önce. İçindeki sürücüleri yükleyin. Bilgisayar cihazınızı hala görmezse cihazınıza uygun ADB/Fastboot sürücülerini yükleyin.

Yazılım cihazınızı gördükten sonra Fastboot sekmesinden Yeniden Başlat Sistem'i seçin. Cihazı gördüğü halde yeniden başlatmazsa üstteki bilgi kutucuğunun ekran alıntısını atın.

Bu işe yaramayacak sanırım.

Biraz bekleyin EDL moddan çıkmak için bir yazılım yazayım. Lakin elimde Quallcomm aygıt olmadığı için deneyemeyeceğim denemek size kalmış artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı