Kendi kendini amorti eden laptop almak

VP67

Hectopat
Herkese selam. Aklıma takıldı. Acaba 10 bin lira civarında bir laptop alsam, 10 taksit yapsam, kaç ayda kendini amorti eder? Aylık kazancım ne olur? Bitcoin işlerinden hiç anlamıyorum ama adım adım işlemleri uygulayarak 7/24 çalıştırsam laptopu elektrik tüketimi ne kadar olur, günlük coin kazancım ne kadar olur? Laptop olduğu için mobil ekran kartının elektrik tüketiminin fazla olacağını da düşünmüyorum. Bazen denk geliyorum laptop ile kazım yapanlara, günde 4 5 dolar Ethereum kazandıklarını söylemişler. Sizce bu mümkün mü? Eğer mümkünse nasıl bir laptop almam gerekir ve ne gibi işlemler yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam laptop ile mining çok mantıksız bana göre. Çünkü 10.000₺ laptop aldığında içindeki ekran kartı 1060 Ti oluyor. 1650 Ti ile mining yapılmaz. Fakat döviz çok oynadığı için 1 sene içinde büyük ihtimal satarsınız kâr edecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya göre RTX 3060 lı Tulpar ile 10 ayda parasını çıkarmış laptopun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videoya göre RTX 3060 lı Tulpar ile 10 ayda parasını çıkarmış laptopun
buda güncel hali 3hafta olmuş atalı

Ünlü bir düşünür der ki:

"Bir gün hepsi batacak o zaman güvenlimi değil mi öğrenmiş olucaz 🙂"

Çok güvensizdir hocam bu meret, hiç bulaşmayınız. 😉

Ünlü bir düşünür der ki:

Hahahaha buna güldüm, ben demiştim çünkü :D Ama bu farklı. Çünkü borsasından coin almak yerine laptop alıp laptopun kendi kendini amorti etmesini sağlamak gibi bir düşünce. Laptop alasım zaten vardı. Ayrıca coine para da vermicem, laptopa vericem. Hiç kazandırmasa dahi bir kaybım olmayacak, laptopu aldığımla kalıcam.

Ünlü bir düşünür der ki:

Yıllarca kripto para sahtekarlıktır, yakın zamanda herkes batacak diyenler, milyoner olanları ağız salyalarıyla izliyorlar şuan ;)

Hahahaha buna güldüm, ben demiştim çünkü :D ama bu farklı. Çünkü borsasından coin almak yerine laptop alıp laptopun kendi kendini amorti etmesini sağlamak gibi bir düşünce. Laptop alasım zaten vardı. Ayrıca coine para da vermicem, laptopa vereceğim. Hiç kazandırmasa dahi bir kaybım olmayacak, laptopu aldığımla kalacağım.

İlk 2 3 ay amorti edersinizde sonra kazdığınız muhtemelen yetmeyecek çünkü kazım zorluğu artmaya başladı ve Temmuz'da ETH 2.0 geliyor yani amorti bile edemeyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı