Çözüldü Kendi Oyunum İçin Fikir Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

farukcetin07

Centipat
Benim şu an üzerinde çalışmış olduğum 2D piksel hikaye türünde bir oyun var fakat sıkıntılarım diğer oyunlara benzetilip çok fazla ilgi görmemesi ve bütün emeğimin boşa gitmesi. Sizden fikir almak istedim. Soracağım diğer şey ise oyunumu çıkardığımda reklam yapabileceğim bir yer var mı? Oyunumu belirli kitlelere ulaştırabileceğim bir yer var mı? Destek alabileceğim bir yer var mı?

Oyun yapmak kadar onu oynatmaya teşvik etmekte önemli.
Eğer oyunun güzel ise
1- Technopat tarzı forumlarda paylaşmak,
2- Oyun sektörünü takip eden ve yerli oyunlara teşvik videosu çekip, paylaşan birine ulaşabilmen,
( Bknz: Orhun Kayaalp )
3- Oyununuza dair etkili bir fragman veya oynanış videosu hazırlamanız,
4- Eğer bütçen var ise Youtube tarzı yerlerde paylaşmanız,
5- Yerli oyun diyerek insanların gözüne soka soka göstermeniz,
6- İnsanların eğlenebileceğini anlatabilmeniz lazım. Yoksa çoğu Steam oyunu gibi bir köşede indirilmeyi bekleyip durur.
Ayrıca oyun konusunda size yardımcı olmak isterim. Bu tarz şeylerde alacağım deneyimler, üniversite hayatımda yardımcı olabilir. Umarım siz de aynı fikirde iseniz bana Steam'den ulaşabilirsiniz.

Benim şu an üzerinde çalışmış olduğum 2D piksel hikaye türünde bir oyun var fakat sıkıntılarım diğer oyunlara benzetilip çok fazla ilgi görmemesi ve bütün emeğimin boşa gitmesi. Sizden fikir almak istedim. Soracağım diğer şey ise oyunumu çıkardığımda reklam yapabileceğim bir yer var mı? Oyunumu belirli kitlelere ulaştırabileceğim bir yer var mı? Destek alabileceğim bir yer var mı?
Ben de aynı şeyleri düşünüyordum fakat oyunu yaptıktan sonra fazla ilgi görmese bile emeğin boşa gitmiyor, aksine o oyunu yaparken çok fazla yeni şey öğreniyorsun. Ayrıca ileride oyununu markette daha iyi yerlere getirmek için çeşitli araştırmalar da yapman gerekecek. Sadece reklam basmakla olmuyor. Bence oyunu bitirip bir şekilde herhangi bir markete koy, en azından bir yerden başlamış olursun :D

Ben de aynı şeyleri düşünüyordum fakat oyunu yaptıktan sonra fazla ilgi görmese bile emeğin boşa gitmiyor, aksine o oyunu yaparken çok fazla yeni şey öğreniyorsun. Ayrıca ileride oyununu markette daha iyi yerlere getirmek için çeşitli araştırmalar da yapman gerekecek. Sadece reklam basmakla olmuyor. Bence oyunu bitirip bir şekilde herhangi bir markete koy, en azından bir yerden başlamış olursun :D
Sizin bir oyun hazırlanıyordu. Ona ne oldu?
( Alttaki video da ki )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin bir oyun hazırlanıyordu. Ona ne oldu?
( Alttaki video da ki )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk oyunumu çıkardım :) O videoyla alakası yok ama yine bana çok şey kattı :D İmzamda linki var bakmak isterseniz.

Videonun linkini atacakken karşılaşmıştım. İnsanı düşündürmeye iten bir oyun gibi duruyor. Mesela '' Buraya gidersem bu canavar önümü keser mi? Ama orada anahtar da var. Acaba ne yapmalıyım? '' gibi düşündürten bir oyun gibi geldi.
( Canavarları ilk gördüğümde onlardan kaçıyoruz sanmıştım. Ama bize engelleme çalışan yaratıklar diye düşünüyorum. )

Videonun linkini atacakken karşılaşmıştım. İnsanı düşündürmeye iten bir oyun gibi duruyor. Mesela '' Buraya gidersem bu canavar önümü keser mi? Ama orada anahtar da var. Acaba ne yapmalıyım? '' gibi düşündürten bir oyun gibi geldi.
( Canavarları ilk gördüğümde onlardan kaçıyoruz sanmıştım. Ama bize engelleme çalışan yaratıklar diye düşünüyorum. )
Canavarlar sadece biz hareket ettiğimiz zaman rastgele hareket ediyor. Güncellemeyle levelleri komple değiştirmek istiyorum. Ekibim olmadığından işler çok yavaş yürüyor onun harici pek sıkıntım yok, teşekkürler yorum için :)

Benim şu an üzerinde çalışmış olduğum 2D piksel hikaye türünde bir oyun var fakat sıkıntılarım diğer oyunlara benzetilip çok fazla ilgi görmemesi ve bütün emeğimin boşa gitmesi.
2D piksel tarzı oyunların neredeyse hepsi birbirine benziyor zaten. Uzmanlık alanım değil ama siz içini doldurduğunuz sürece o konuda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Eğer oyunun güzel ise
2- Oyun sektörünü takip eden ve yerli oyunlara teşvik videosu çekip, paylaşan birine ulaşabilmen,
6- İnsanların eğlenebileceğini anlatabilmeniz lazım. Yoksa çoğu Steam oyunu gibi bir köşede indirilmeyi bekleyip durur.
Ayrıca oyun konusunda size yardımcı olmak isterim. Bu tarz şeylerde alacağım deneyimler, üniversite hayatımda yardımcı olabilir. Umarım siz de aynı fikirde iseniz bana Steam'den ulaşabilirsiniz.
Sizinle birlikte çalışmak isterim fakat benim bütçe çok değil ve işlerim şu anda okul sebebiyle çok yavaş gidiyor. Eğer bütçem olsaydı bir ekip kurmayı düşünüyordum. Aklımda sağlam bir hikaye var.
2D piksel tarzı oyunların neredeyse hepsi birbirine benziyor zaten. Uzmanlık alanım değil ama siz içini doldurduğunuz sürece o konuda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Bir 2d oyunda istekleriniz nelerdir?
Eğer oyunun güzel ise
Youtuberler'lara nasıl ulaşabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı