Kendi paranızı isteme konusundan evden kovulmaya gelmek

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı 183'ü ara yaşadıklarını anlat onlar sana yardımcı olur. Gerekirse seni yurda alıp aileyede yüklü şekilde ceza keser. O zaman görürüm ben o anneyi 3 kuruşun hesabını yapabiliyor mu? Baban ya da annen sigortalı çalışansa, devlet maaşlara çocuğa göre aile geçim parası yatırılıyor. Yani senin gelir olarak zararından çok yararın var.

84e.png

Hiç sivilce görmemiş herhalde hayatında.
Yüzümde sivilce yok denilece kadar az ama diyor yinede.
Kısa bir süre bir Fast food zincirinde çalışmayı düşünebilirsin hem belki tavırları değişir.
Bir kere çalışmayı denemiştim ama yaşımdan dolayı almamışlardı. ''Sürekli koranadan dolayı zabıtalar dükkanı incelemeye geliyorlar. Eğer reşit olmayan birini çalıştırdığımızı görürseler bizim başımız yanar.'' demişlerdi

Toplam 5 kişiyiz. Annem, babam ve biz üç kardeş.
Babanız ne diyor bu duruma?
Yüzümde sivilce yok denilece kadar az ama diyor yinede.

Bir kere çalışmayı denemiştim ama yaşımdan dolayı almamışlardı. ''Sürekli koranadan dolayı zabıtalar dükkanı incelemeye geliyorlar. Eğer reşit birini çalıştırdığımızı görürseler bizim başımız yanar.'' demişlerdi
Reşit olmayan demek istediniz galiba.

Dostum,Allah yardımcın olsun.Doğurdular ise neden bakmıyorlar ? Senin yüzünden elektrik faturası çok geliyor nasıl laf ? Eğer babaannenler anlayışlıysa oraya git derim (karar sende). Biraz olsun seni seviyorlarsa gelip özür dilerler.Değillerse de babaannenler bakabilecek ise sana onlarda kalırsın.Okulunu okuyup belki de iyi yerlere gelirsin.Allah bilir.

İşine yarar mı pek bilemem ama biraz kendini acındırmayı dene. Mesela şey gibi, herhangi bir kağıda günlük yazıyormuş gibi anlat. Duygularını, evden gideceğini vb. şeyleri yaz, görebilecekleri bir yere koy. Görsün ve biraz üzülsün. Belki bundan sonra böyle saçma konular hakkında tartışmaz veyahut yüzünle alakalı konuşmaz. Sivilce konusuna gelince, bence fazla takma. İstediğini söylesin, kimse onun görüşlerine göre seni yargılamayacak. (Vaktiyle bende de çok vardı.) 😔

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı 183'ü ara yaşadıklarını anlat onlar sana yardımcı olur. Gerekirse seni yurda alıp aileyede yüklü şekilde ceza keser. O zaman görürüm ben o anneyi 3 kuruşun hesabını yapabiliyor mu? Baban ya da annen sigortalı çalışansa, devlet maaşlara çocuğa göre aile geçim parası yatırılıyor. Yani senin gelir olarak zararından çok yararın var.
Hocam doğruyu söylemek gerekirse yurt da yaşamakdan ise aile yanında yaşamak daha iyi geliyor.
Babam sigortalı çalışan.

Babanız ne diyor bu duruma?
Babam da annem ile aynı düşünüyor.

Reşit olmayan demek istediniz galiba.
Evet hocam. Yanlış yazmışım.

İşine yarar mı pek bilemem ama biraz kendini acındırmayı dene. Mesela şey gibi, herhangi bir kağıda günlük yazıyormuş gibi anlat. Duygularını, evden gideceğini vb. şeyleri yaz, görebilecekleri bir yere koy. Görsün ve biraz üzülsün. Belki bundan sonra böyle saçma konular hakkında tartışmaz veyahut yüzünle alakalı konuşmaz. Sivilce konusuna gelince, bence fazla takma. İstediğini söylesin, kimse onun görüşlerine göre seni yargılamayacak. (Vaktiyle bende de çok vardı.) 😔

Hocam bunu yapan aile o günlüğü gördükten sonra gene aynı kavgayı çıakrır.

Geri
Yukarı