Kendi paranızı isteme konusundan evden kovulmaya gelmek

Dostum, Allah yardımcın olsun. Doğurdular ise neden bakmıyorlar? Senin yüzünden elektrik faturası çok geliyor nasıl laf? Eğer babaannenler anlayışlıysa oraya git derim (karar sende). Biraz olsun seni seviyorlarsa gelip özür dilerler. Değillerse de babaannenler bakabilecek ise sana onlarda kalırsın. Okulunu okuyup belki de iyi yerlere gelirsin. Allah bilir.

Hocam dediğim gibi biz merkezde oturuyoruz ve onlar ilçede. Gitmek için para lazım ama vermiyorlar ve eğer okullar yüz yüze eğitime açılırsa okul değişme gibi şeylerin olması lazım.

O zaman sana çok ama çok güzel bir tavsiye ailenin bu söylediklerini ses kaydı al. Ve bu ses kaydını akrabalara atmakla tehdit et. Ailelerin en korktuğu şey akrabanın diline düşmek. Ya insan gibi bakarlar yada cümle alem sana bakmaktan aciz olduklarını öğrenir. Koskoca xxx hanım ve xxx bey çocuklarına bakamayıp ondan çalışmasını istiyor para bekliyorlarmış diye konuşursa ne olur acaba?

O zaman sana çok ama çok güzel bir tavsiye ailenin bu söylediklerini ses kaydı al. Ve bu ses kaydını akrabalara atmakla tehdit et. Ailelerin en korktuğu şey akrabanın diline düşmek. Ya insan gibi bakarlar ya da cümle alem sana bakmaktan aciz olduklarını öğrenir. Koskoca XXX hanım ve XXX bey çocuklarına bakamayıp ondan çalışmasını istiyor para bekliyorlarmış diye konuşursa ne olur acaba?

Hocam bilmiyorum ama durum daha kötü hallere gidebilir.

Cüzdanımda 50 TL vardı. Ben ise bu paranının birazıyla kendime şampuan alacaktım. Sonra annem geldi ve "A101'e su şişesi geldi onu alacağım ama param yok, borç verir misin? " dedi. Ben de 'kaç TL?" diye cevap verdim. Annem ise "8 TL harcayacağım." diye cevap verdi. Ben ise parayı verdim ve marketten döndüğünde elinde 3 adet şişe vardı ve toplam da 25 TL harcamıştı. Sonra para üstünü istedim, o ise "yorgunum." diye cevap verdi ve para üstünü alma şeyi ertelendi. Ertesi gün para üstünü istedim ve annem ise "odanı topla vereyim." dedi. Odamda ise bir adet benim eşyam yok. Hepsi kardeşimin dağıttığı eşyalar. Bu durum hep böyle kardeşim dağıtıyor ve ben topluyorum. Kardeşime bu durumu söylesem de yapmıyor, dövsem de yapmıyor. Sonra annem ve babam odanın dağınıklığı görünce bana kızıyorlar ama ben dağıtmıyorum. Kendilerine bu durumu söylüyorum ama onlar "odada ikiniz yaşıyorsunuz, bizi ilgilendirmez. Ya toplarsınız ya toplarsınız. Eğer toplamaz isen sana 3 hafta teknolojik alet yok." diyorlar. Ben ise mecbur tehdit edildiğimden topluyorum. Bu durum sürekli ama sürekli devam ediyor. Odamı topladıktan sonra annemin yanına gittim ve parayı istedim. Annem ise "para bitti. Eve süt ve yoğurt aldım." dedi. Ben ise "benden parayı alırken sadece su şişesi alacağım diye parayı istedin. Şimdi paranın üstünü ver şampuan alacağım." dedim. Haklı olarak ise ses tonum biraz arttı. Sonra annem ise "evin kirasını, elektrik, su faturası biz ödüyoruz. Yattığın yerden yaşıyorsun. Anca giderin var. Git çalış ve para getir o zaman." dediler. Ben ise haklı olarak yine bağırdım ve odama gittim. Sonra bilgisayarın başına ders için oturdum ve dersin açılmasını bekledim. Sonra odaya annem girdi ve "anca bilgisayar oyna, elektrik faturasını senin yüzünden ödüyoruz. Laptopu kullanmaz isen elektrik faturası çok az gelir." dediler, ben ise "ne alaka ya? 7/24 televizyon açık izliyorsunuz, buzdolabı, fırın, tost makinesi bunlar yakmıyorda benim laptop mu yakıyor?" dedim ve annem ise "oturduğun yerden sana bakıyoruz. Git bu evden. Sana daha bakmayacağız, anca giderin var. Hadi doğru babannenin evine git. Daha bu eve gelme. Benim senin gibi evladım yok. Daha benden para falan da isteme. Gerçi gider misinin ki? Burada yerin rahat. Oturduğun yerde yaşıyorsun. Git çalış. Daha gelme bu eve. Anca size para harcıyoruz. Sen gidersen rahat yaşarız. Okulun için kitap aldım defter aldım." dedi.
Not: Toplam 3 kardeşiz. Ben 16 yaşındayım ve 11. sınıfa gidiyorum. Aynı odada kaldığımız kardeşim 11 yaşında. En küçük kardeşim ise 1 yaşında. Bu arada daha önce bir konu açmıştım. Annemin bana durmadan iş yaptırması diye. O durum ise hala aynı. Devam ediyor.

Dostum maddi olarak bağımlı olmaktan kurtul kendi paranı kazanıp kendi evine çıkabilecek seviyeye gelene kadar sabret o gün geldiğinde göz yaşlarına bakma terket o evi ama dediğim gibi önce ekonomik bağımsızlığını ve yaşının büyümesini bekle sabret.

Dostum maddi olarak bağımlı olmaktan kurtul kendi paranı kazanıp kendi evine çıkabilecek seviyeye gelene kadar sabret o gün geldiğinde göz yaşlarına bakma terket o evi ama dediğim gibi önce ekonomik bağımsızlığını ve yaşının büyümesini bekle sabret.

Tek çara bu gibi duruyor ama dediğim gibi daha önce böyle değildik. Ne olduysa bu 11.sınıfta oldu. Eskiden çok iyi anlaşırdık.

Tek çara bu gibi duruyor ama dediğim gibi daha önce böyle değildik. Ne olduysa bu 11.sınıfta oldu. Eskiden çok iyi anlaşırdık.
Son bir yılda demişsiniz en küçük kardeşiniz 1 yaşında orantılı olabilir yeni kardeş masraflara da sebep olur üstelik 10 sene sonra yeni kardeş belkide o çocuğu istemediler ama oldu işte.

İstersen arkadaşın dediği gibi aile ve sosyal güvenlik bakanlığını ara durumu anlat yardım ederler seni alır yurda yerleştirir 18 yaşına gelene kadar destek olur devlet.

Aile yanı varken yurta gitmek biraz kötü oluyor. Gitmek çok istemiyorum.
Son bir yılda demişsiniz en küçük kardeşiniz 1 yaşında orantılı olabilir yeni kardeş masraflara da sebep olur üstelik 10 sene sonra yeni kardeş belkide o çocuğu istemediler ama oldu işte.
Doğurmak kendileri istemişti. Bir tane de kız çocuğumuz olsun. Hep erkek diye doğurmuşlardı. Ve üstelik çocuk doğduktan sonra babam iş değiştirmişti. Maaşı artmıştı. Çok ekonomik olduğunu sanmıyorum.

Aile yanı varken yurta gitmek biraz kötü oluyor. Gitmek çok istemiyorum.

Doğurmak kendileri istemişti. Bir tane de kız çocuğumuz olsun. Hep erkek diye doğurmuşlardı. Ve üstelik çocuk doğduktan sonra babam iş değiştirmişti. Maaşı artmıştı. Çok ekonomik olduğunu sanmıyorum.
Belki de stress yapıyorlardır mesela bebekler gece ağladıklarında falan uyku bozulabilir o da stress yapar insanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı