Kendi savundukları fikri yine kendileri yıkan feministler

Kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olması için başlatılan hareket her zaman olduğu gibi her şeyi ardıyla anlayan büyük kitleler tarafından başka yönlere çekildi. Şu anda azımsanmayacak bir kısmı üstünlük peşine düşmüş ve cinsiyetlerini kullanmaya başlamış durumdalar. Ne yazık ki etrafımda da var, konuşurken kadınla erkekler eşit haklara sahip olmalı derler ama biraz altını kazıyınca kadınlara avantaj sağlayacak her türlü şeyi talep ediyorlar.

Sorun feminizmde değil, onu takip edip anlamını başka yerinden anlayan milyonlarca kadında. Kadın ve erkeklerin eşit hakkını destekliyorum ama ben kadınım deyip her şeyi isteyenleri desteklemiyorum.

Erkek yerini bilsin tagi altında da erkeklere sallamayı severler.

Bu ülkede kadın olmak, çocuk olmak, ağaç olmak zor. Hepsine gönülden katılıyorum ancak şartlar normalken erkelerle eşit seviyede olduklarini
söyleyen varlıkların şartlar zorlastiginda "kadınlara böyle davranamazsiniz, erkekliginizi bilin" demesi son derece samimiyetsizlik ve ikiyüzlülük.

Çevremdeki kadınlarla da bunu tartıştığımda ne yapıp ne edip bir şekilde lafı sözde kendi hakliliklariyla kapatmayı başarıyorlar. Ben de he deyip çıkıyorum, uğraşılmaz...

Türkiye'de feminizm diye bir şey yoktur. Türkiye'de erkekleri gömme diye bir şey vardır. Kadın-erkek eşitliğini savunmazlar, kadınların erkeklerden üstün olduğunu savunurlar. O yüzden fazla lafa gerek yok, kendi hallerine bırakmak lazım.

Feminizm sadece kadını savunan ve kadını ele alan bencil bir ideolojidir, feminizm eğer eşitlik adı altında kurulmuş olsaydı kadın odaklı olmaz ve ismi feminizm olmazdı. Eşitlik istiyorsak toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmalıyız, feminizmi veya maskülizmi değil.
Çok fanatik birisine benziyorsunuz. İsmine takılmışsınız, "Femine" kelimesinden türemiştir, sebebi ise kadınların aradaki fiziksel güç farkı nedeniyle sürekli ezilmesidir. Yani ortada cinsiyet eşitliği için savunulacak bir erkek hakkı olmamasına rağmen kadın haklarının adı bile geçmemekteydi. Geçmişten buna örnek olacak birçok olay gösterebilirim. Feminizm yıllar boyu ezilen kadınların haklarına sahip çıkma hareketidir aslında. Yani nüfus sayımında kadınların da sayılması, devlet yönetiminde yer alabilmek, kariyer yapabilmek, miras paylaşımı yapılırken erkeklerle eşit haklara sahip olabilmektir. Fakat günümüzde bu çok farklı bir yöne çekilmiş, cinsiyet eşitliğinden çok kadın üstünlüğüne evrilmiştir. Mantıkta doğru olmasına rağmen uygulanış biçimi çok yanlıştır. Kişi kendi amaçları doğrultusunda bu ideolojiyi eğip bükebilmektedir. Bu nedenle savunulacak bir yanı yoktur. Benim savunduğum ise insan haklarıdır. Çünkü günümüzde çok vahşi bir biçimde kadınlar erkeklere oranla daha çok katlediliyor. Yaşama hakkı da insan haklarına girer sonçta. Şu an bir erkek olarak çok katı duruyorsunuz. Eğer kadın olsaydınız büyük ihtimalle feminazi olurdunuz. Yazdığınız mesajlardan bunu çıkarmak kolay.

Geri
Yukarı