Kendi yapımım Cougar Conquer kasa bitti

Merhabalar günlerdir üzerinde çalıştığım kasa sonunda bitti :) diğer konumda düzenleme olmadığı için yeni açtım. Eklediğim fotoğraflar en son sayfaya gidiyor anlamı kalmıyordu.
Sırasıyla sizlere yapım aşamasını aktarayım.
İlk başta program yardımı ile kasanın resmi sitesindeki düz açıdan çekilmiş fotoğrafı orijinal ölçülerine göre ölçeklendirme yaptım sonrasında anakartın takılacağı parçayı çizdim neredeyse en önemli parçaydı ana parça diyebiliriz. Anakartımı çıkarıp tek tek delik mesafelerini ölçtüm, ekran kartının geleceği konumu ekran kartı montaj vidasının nereye geleceği 90 derece açıdan sonra nerede olacağı hepsini birer birer ölçtüm en zaman alan benim için buydu tabii. Diğer parçalar buna bağlı olarak ortaya çıktı yavaş yavaş. Bütün çizimi bitirdikten sonra ilk olarak anakartın parçasını kestim. Kontrol etmeden bütün parçaları kesmedim bir yanlışlık olmaması için. Anakart parçasından sonra diğer paçaları da kesip topladım bir sorun olmadı.
Bütün parçaları sırasıyla kesip sırasıyla topladım en sonunda bütün parçalar birleştiğini gördükten sonra elektrostatik boya yaptırdım.

Eki Görüntüle 652712

Eki Görüntüle 652713

Eki Görüntüle 652714

Eki Görüntüle 652715

Tamamıyla bitmiş hali tabii sadece yan tarafın pleksisi kaldı o kesildi hazır ama yükseltici bir şaft daha yaptırmam gerekli yoksa HDD'ye dayanıp takılmayacak onu en başta nasıl yapsam diye çok düşündüm ama bir yol bulamamıştım montajdan sonra bir yolunu buldum. Kasada kendime özgü birkaç değişiklik yapıp satmayı düşünüyorum bir sorun çıkmaz ise karşıma şu an için her şey tamam ama USB ön panel girişleri biraz sıkıntı olacak Türkiye'de hiç yok olsa da çok pahalı Çin'den getirmeyi düşünüyorum, biraz zaman alacak gibi.
Neredeyse orijinal ile aynı oldu ısınma gibi konularda bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum.
Elektrik akımı geçirebilir diyenler vardı ama onda da bir sorun olmadı.
Şu an sorunsuz şekilde kullanmaktayım.
Not: Kasa çok büyük :) masama sığmadı yakın zamanda enli bir masa almam gerekecek.
Kablo toplamasını hiçbir şeyini yapmadım. Arka pleksiyi takıp ve cam filmi çekip ondan sonra kablo toplamayı yapmayı düşünüyorum :)

Eki Görüntüle 652716

Eki Görüntüle 652717

Eki Görüntüle 652718

Eki Görüntüle 652719

Eki Görüntüle 652720

Eki Görüntüle 652721

Eki Görüntüle 652722

Eki Görüntüle 652723

Eki Görüntüle 652724

Eki Görüntüle 652725
Güzel işçilik. Herkes sıraya girecek bana da yap diyerek.

Merhaba, acaba solidworks dosyasını bana vermeniz veya parça ölçülerini söyleme şansınız var mı? (Bu arada ellerinize sağlık çok güzel olmuş.)

Yeni konular

Geri
Yukarı