Kendi yaptığım ahşap HTPC kasa

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 5-6 ay önce masaüstü bilgisayarımı yeniledim. Kalan parçaları satmaya kıyamadım. Parçaları kullanarak TV ünitesinin altına htpc yapmaya karar verdim. Ancak piyasadaki htpc kasalar biraz tuzluydu ucuz olanlarda benim parçalar için çok ufaktı. Bende ahşaptan kasa yapmaya karar verdim. Ham mdf plakalardan kasa yapıp siyaha boyayıp sistemi ona kurdum. Mdf plakalar, sprey boya, on/off düğmesi ve 14lük fan dışında para harcamadım.Gerisi el emeği göz nuru:)
IMG_3715.JPG
IMG_3716.JPG
IMG_3717.JPG
IMG_3718.JPG
IMG_3719.JPG
IMG_3720.JPG
IMG_3722.JPG
IMG_3724.JPG
IMG_3725.JPG
IMG_3727.JPG
IMG_3731.JPG

Ses, titreşim veya sıcaklık sorunu var mı merak ettim. Renk olarak falan da TV ünitesine çok yakışmış. Gelen misafirler falan küçük sandık sanıp açmak istiyorlardır sanırım. :)

Çok güzel olmuş. Emeğine sağlık. Bence süper ötesi olmuş. Ünite ile uyumlu olmuş rengi. Açıkçası benim kafama yattı. Eski cihaz biraz daha eskiyince böyle bir şey yaparım. Hayırlı olsun.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ses ve titreşim hiç yok gibi. Sandığın altına plastik ayaklar takmıştım zaten ses yapmasın diye. Sıcaklık konusuna gelecek olursak, sistemde overclock yok, sıcaklık bi tık fazla gibi 15dk prime95 testinden sonra aida64 cpu sıcaklığını 66 gösteriyor. Çekirdek sıcaklıkları 90-100 arası. Kasa küçük tabi sıcaklığın önüne geçmek için sol tarafa 8 lik giriş, üst kapağada 14lük egzoz fanı taktım. Belki 8lik bir giriş fanı daha sıkıştırabilirim. Bir de noctua macun aldım yolda onu da sürünce belki sıcaklıklar 5-10 derece iner.
Ancak PCyi kullanmakta herhangi bir sıkıntı yok. Reset, takılma vs. yok.

35 dk sonunda prime95 70 derece gördü :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı